Як у Києві модернізують будинки, щоб зекономити на комунальних платежах | Київ.Info

Як у Києві модернізують будинки, щоб зекономити на комунальних платежах

Енергомодернізація і зменшення витрат на комуналку: актуальну інформацію влада столиці вчора донесла до важливих міжнародних партнерів України і до киян. Про що ж говорили?

Міською програмою співфінанасування «70/30» для реалізації енергоефективних заходів вже скористалися мешканці 600 будинків Києва. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив, презентуючи результат повної термосанації будинку на вулиці Братиславській, з яким ознайомилися Президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга та міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Натепер Київ є лідером за втіленням проєктів із енергоефективності, мешканці столичних багатоповерхівок менше використовують енергоресурсів у 2-3 рази та поліпшують технічний стан і комфорт своїх будинків.

– Цей будинок – учасник міської програми співфінанасування «70/30». Це – програма енергоефективних проєктів, де 70% робіт оплачує місто. А 30% – мешканці. Також мешканці цього будинку беруть участь і в інших міських програмах. Як результат, у будинку встановили індивідуальний тепловий пункт та утеплили фасад, відремонтували мережі опалення та гарячої води, мережі холодного водопостачання, електрощитову. Допомога міста у здійсненні робіт склала 1,8 млн грн, – підкреслив Віталій Кличко.

Натепер Київ є лідером за втіленням проєктів із енергоефективності, мешканці столичних багатоповерхівок менше використовують енергоресурсів у 2-3 рази та поліпшують технічний стан і комфорт своїх будинків.

– Про довіру до міської ініціативи свідчить те, що самі мешканці інвестували понад 253 млн грн у термомодернізацію своїх помешкань. Місто, зі свого боку, надало допомогу в розмірі 516 млн грн. За ці кошти в будинках встановлюють індивідуальні теплові пункти, міняють вікна та двері, ремонтують покрівлю й утеплюють фасади, встановлюють нове економічне LED-освітлення. І економія для мешканців суттєва. Вкладені людьми кошти повертаються за один-два опалювальних сезони, – наголосив Віталій Кличко.

За словами Президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаругі, у Швейцарії також існує проблема енерговтрат у старих будинках. Тому їй цікаво ознайомитися з досвідом української столиці у впровадженні проєктів із енергоефективності.

– Для нас головне – зменшити витрати населення. І зменшити частку шкідливих викидів у процесі виробництва енергоресурсів. Тому ми приділяємо багато уваги термосанації старих будинків. Дуже приємно, що в Києві така програма вдало працює, – заявила Президент Швейцарської Конфедерації.

Цього року Київ планує втілити більше сотні проєктів із енергоефективності. На це в бюджеті міста передбачили понад 100 млн грн. Також столиця продовжує здійснювати комплексну термосанацію шкіл і дитячих садків. За останні роки здійснили повну термомодернізацію 28 закладів. Ще у 200-х закладах виконані окремі роботи: ремонт теплопунктів, заміна освітлення, утеплення стін.

Віталій Кличко також нагадав, що Київ – перший в Україні за обсягами відшкодування «теплих кредитів» у рамках урядової програми. На сьогодні майже 200 столичних ОСББ та ЖБК скористалися теплими кредитами для здійснення енергоефективних заходів. Місто відшкодувало мешканцям понад 37 млн грн.

Київ має також найбільше укладених енергосервісних договорів для енергомодернізації бюджетних установ міста. Зокрема, із 330 енергосервісних договорів (ЕСКО), що працюють в Україні, 135 – укладені в Києві. Про це сьогодні повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час презентації втіленого проєкту термосанації багатоповерхового будинку на вулиці Братиславській у Деснянському районі столиці.

– Завдяки укладеним 135 ЕСКО-договорам в енергоефективність міста вдалося залучити 164 млн грн приватних інвестицій, – пояснив Петро Пантелеєв. – Місто активно впроваджує програми співфінансування у житловому фонді та здійснює відшкодування коштів мешканцям у рамках урядової програми «теплі кредити». Київ відшкодовує 30%, а держава, у свою чергу, – 40% суми кредиту, отриманої ОСББ/ЖБК на проведення загальнобудинкових робіт. Сьогодні майже 200 столичних ОСББ та ЖБК скористалися теплими кредитами для здійснення енергоефективних заходів. Місто відшкодувало мешканцям понад 37 млн грн. Уже цього року п’ять міських ОСББ і ЖБК, скориставшись кредитними коштами програми, провели термомодернізацію будинкових систем опалення, утеплення зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, дахів, фундаментів.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook