Як змінить життя киян медична реформа | Київ.Info

Як змінить життя киян медична реформа

Уже не перший рік нам обіцяють медичну реформу. Основні зміни, які несе вона українцям:

1.Записатись на прийом до лікаря можна буде не виходячи з дому за допомогою електронної системи eHealth.

2. До вузьких спеціалістів (окуліст, лор) можна буде потрапити лише за направленням сімейного лікаря.

3. Сімейного лікаря можна буде обирати та підписувати з ним договір (так звану декларацію).

4. У МОЗ обіцяють, що «гроші ходитимуть за пацієнтом».

На сьогодні в eHealth зареєстровано більше ніж 700 медичних установ, 5000 лікарів та близько 30 000 декларацій з пацієнтами з усієї України. Участь у пілотному проекті є добровільною для медичних установ до офіційного старту приписної кампанії (орієнтовно – 1 квітня 2018 р.). У Києві система eHealth діє в усіх районах, крім Голосіївського та Дніпровського.

– eHealth діє у 8 районах міста. У Голосіївському районі зараз уже впроваджується ця система, триває навчання лікарів. Систему впроваджено на рівні реєстратур. У Дніпровському районі використовують поки що іншу систему. Для того щоб записатись до вузького спеціаліста в іншому районі через систему eHealth за направленням сімейного лікаря, достатньо зайти на сайт і обрати потрібний лікувальний заклад, ввести у спеціальну форму номер направлення від сімейного лікаря та записатись, – розповідає Андрій Канюка, координатор впровадження eHealth.

Андрій Канюка сподівається, що до кінця весни ця система діятиме в усіх районах столиці.

У соціальних мережах кияни скаржаться, що записуються через систему eHealth, приходять до лікаря, натомість вимушені годинами стояти у черзі, пропускаючи бабусь, які «завжди сюди ходили, коли хотіли, і будуть ходити, адже на пенсії».

До речі, зараз у столичних поліклініках, в яких вже діє система eHealth, частину часу прийому лікарі обслуговують тих, хто прийшов за записом, а частину відведено для тих, хто «як раніше ходив, так і ходитиме й надалі». Оскільки не всі мають вдома комп’ютер, то записатись до лікаря через систему можна не лише за допомогою гаджету, а й зателефонувавши за номерами: (044) 580-15-51, (097) 580-15-51, (066) 580-15-51, (073) 580-15-51).

– За цими номерами наші спеціалісти з 8 ранку до 6 вечора записують пацієнтів до лікарів. Звичайно, сварки в поліклініках бувають завжди, але їх вирішення залежить від позицій лікарів і адміністрації лікувальних закладів. Лікарі мають інформувати пацієнтів про якісь зміни. Люди звикнуть до нововведення, – вірить Андрій Канюка.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com