Якщо ми не підвищимо зарплати медикам, вони поїдуть за кордон — Степанов – Київ Інфо

Якщо ми не підвищимо зарплати медикам, вони поїдуть за кордон — Степанов

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наполягає на суттєвому підвищенні зарплат лікарям та медичним працівникам, бо якщо цього не зробити — вони виїдуть за кордон.

Про це Степанов заявив в ефірі шоу «Свобода слова» на ICTV.

«Якщо ми не піднімемо заробітну плату нашим медичним працівникам… Вони, особливо після ковіду, стали магнітом для всіх європейських країн. І зараз наші медичні працівники почнуть виїжджати, і почнуть зі спеціальності, яку, мабуть, уже всі вивчили в нашій країні — реаніматолог-анестезіолог», — наголосив міністр.

Він додав, що таких лікарів в Україні 7,5 тисячі, і вони довели, що є дуже фаховими спеціалістами.

Як уточнив міністр, у своєму бюджетному запиті МОЗ заклало 23 тисячі гривень зарплати для лікарів, 17 тисяч — для медсестер, 12 — для санітарок. Але уряд це не підтримав, саме тому Степанов є єдиним міністром, який не підтримав проект бюджету до другого читання.

«Зараз не питання якихось шикарних речей, нам потрібно банально вижити. Ми побачили всі, в якому стані знаходиться наша медицина», — підсумував міністр.

Раніше в Національній службі здоров’я заявили, що передбачених у проекті бюджету 123 млрд гривень на охорону здоров’я не вистачить, щоб повноцінно боротися з пандемією коронавірусу в Україні, зокрема, щоби провести вакцинацію.

А президент Володимир Зеленський у жовтні обіцяв, що у 2021-му медики отримуватимуть від 20 тисяч гривень.

Згідно з даними Держстату за жовтень 2020 року, середня місячна зарплата працівників зі сфери «Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги» в Україні склала 8 300 гривень. Це один з найменш оплачуваних видів економічної діяльності в Україні.

А про проблеми з бюджетом в Україні дивіться у нашій програмі «В темі».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com