Єпископ розповів про наслідки пожежі у костелі Святого Миколая у Києві (ФОТО) – Київ.Info

Єпископ розповів про наслідки пожежі у костелі Святого Миколая у Києві (ФОТО)

Епіцентром пожежі у костелі Святого Миколая у Києві став орган – коротке замикання під час репетиції.

Єпископ Київсько – Житомирської дієцезія РКЦ в Україні Віталій Кривицький розповів про наслідки пожежі у костелі Святого Миколая у Києві. 

“Сказати, що серце болить за святиню, це нічого не сказати. Серед знищень – тільки концертний орган, який згорів дотла та одна люстра, яка впала на сходах пресвітерія. Саме орган став епіцентром пожежі (коротке замикання під час репетиції). Пожежа на ньому й зупинилася”, – написав єпископ.

Наслідки пожежі в костелі
Труби знищеного органа

За його словами, храм зараз закопчений і залитий водою.

“Слава Богу, ніхто не постраждав. Ми перенесли Пресвяті Дари у безпечне місце. Пожежа не торкнулася дерев’яного вівтаря та амвона. Неторкнутими залишилися фігури по обидві сторони органу. Обгорів тільки хрест, що висить посеред вівтарної частини”, – написав Кривицький.

Допис єпископа Кривицького
Закопчені стіни костелу Св. Миколая
Пожежники у вівтарній частині храму
Труби знищеного органа
Згоріла люстра у костелі Св. Миколая
Пожежа у костелі Св. Миколая

Нагадаємо, пізно увечері 3 вересня у Києві сталася пожежа у костелі Святого Миколая. Займання сталося між першим та другим поверхами будівлі. Пожежі присвоїли другий ранг.

 Пожежа у костелі Святого Миколая розпочалася в органі під час репетиції – там щось затріщало і він загорівся.

За кілька годин пожежу локалізували, станом на 23:00 відкритого вогню в костелі уже не було.

Зазначимо, що це не перша пожежа у костелі. 25 жовтня 2012 року у будівлі з невідомих причин загорілися вхідні двері. Внаслідок цього була знищена частина костелу. Тоді вогнеборцям вдалося врятувати історичну будівлю.

Довідка: У 1991 році костел Св. Миколая був внесений до переліку пам’яток архітектури, які не підлягають передачі релігійним організаціям. Будівля перебуває у віданні Міністерства культури.

Зараз костел святого Миколая ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики України як приміщення для концертів, та парафія Святого Миколая Римсько-католицької церкви в Україні, яка проводить в ній богослужіння для релігійної громади. Київська влада відмовляється передати приміщення Римсько-католицькій церкві повністю до розв’язання питання що до нового місця розташування Органного залу.

Приміщення костелу (станом на кінець 2009 року) перебуває в аварійному стан. Міністерство культури планує до кінця 2023 року реалізувати проєкт будівництва в Києві Будинку музики та перемістити до нього будинок органної та камерної музики.

Нині у храмі служать священники зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com