З жовтня газ може подорожчати на 25% – ETG.UA | Київ.Info

З жовтня газ може подорожчати на 25% – ETG.UA

З початку опалювального сезону ситуація може суттєво змінитись.

В Україні знову переглянули ціну на газ. У порівнянні з серпнем тариф знизився на 3,4%. Але така рекордно низька вартість протримається лише до початку опалювального сезону. Уже у жовтні очікується черговий перерахунок і подорожчання в межах від 15% до 25%. Про це йдеться в повідомленні компанії-провайдера енергії ETG.UA.

З літа 2019 року, вперше за багато років на внутрішньому ринку склалась ситуація, коли газ українського видобутку перекриває за обсягами рівень його споживання. Обсяги видобутку газу українськими комерційними компаніями складають приблизно 12 млн кубометрів на добу.

Крім того, починаючи з січня 2019 року, загальне зниження вартості газу на світовому ринку призвело до падіння тарифу на 28%. У вересні ціни на імпортний газ досягли свого історичного мінімуму. Це, перш за все, пов’язано з падінням курсу долара.

Згідно з даними компанії, з початком опалювального періоду ситуація ризикує сильно змінитись. Крім стандартного сезонного подорожчання і ризиків валютних коливань, бізнес може зіткнутись з додатковими викликами. По-перше, вперше осінь і зиму підприємці зустрінуть в режимі добового балансування; по-друге, до цих пір не підписані контракти на транзит російського газу через територію України, що дає невизначеність і підвищені ризики зростання цін.

Нагадаємо: з 1 жовтня «Нафтогаз» підвищує ціну на газ для промислових споживачів на 4,9-5,6%.

Минулого місяця стало відомо, що запаси природного газу в підземних сховищах (ПСГ) України досягли 20 млрд куб. м, що є максимумом за останні дев’ять років.

Термін дії нинішньої угоди РФ і України про транзит газу закінчується в січні. Київ стурбований тим, що Росія, яка будує газопроводи в обхід України, може припинити або істотно знизити транзит українськими газопроводами в європейському напрямку.

Як повідомлялось, тристоронні переговори між представниками України, Росії та ЄС про можливість продовження транзиту газу через територію України після того, як в кінці 2019 року завершиться чинний транзитний контракт, пройшли 19 вересня у Брюсселі, однак завершилися без підписання жодних документів.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook