Замість пенсії – тимчасова соціальна допомога | Київ.Info

Замість пенсії – тимчасова соціальна допомога

«Моя мати має лише 16 років стажу. Більше офіційно ніде не працювала, їздила трохи на сезонні заробітки. Чи матиме вона право хоч на якусь пенсію?»

Аліна, Волинська область

У разі, якщо особа досягла пенсійного віку починаючи з 2018 року і у неї відсутній страховий стаж 15 років, права на призначення пенсії вона не має. Відсутнє право і на встановлення тимчасової державної соціальної допомоги в органах соціального захисту населення. Однак особам, які досягли  встановленого пенсійного віку, не працюють та мають страховий стаж не менше 15 років, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року, встановлюється органами соціального захисту населення тимчасова державна соціальна допомога. Вона призначається непрацюючим лише з урахуванням їхнього майнового стану та середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення особою віку, з якого набуває право на пенсію за віком. Максимальний розмір соціальних виплат українцям, яким не вистачає стажу для пенсії, з 1 липня цього року становить 1712 гривень.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com