Запахло газом: Як Меркель примушує Путіна до зустрічі в “нормандському форматі” | Київ.Info

Запахло газом: Як Меркель примушує Путіна до зустрічі в “нормандському форматі”

“Північний потік – 2”, який, за задумом Путіна, мав знищити українську ГТС і позбавити Росію від проблем з країнами-транзитерами, перетворився на слабке місце Кремля .

На перший погляд, сьогоднішній дзвінок канцлерки Німеччини Ангели Меркель президенту Росії Владіміру Путіну є передбачуваним і достатньо тривіальним. Адже ні для кого вже не є секретом той факт, що Росія, використовуючи найрізноманітніші дипломатичні відмовки, робить все можливе, щоби відтягнути зустріч в нормандському форматі на рівні глав держав. Про причини подібної поведінки Depo.ua вже писав.

І якщо врахувати той факт, що очільники Франції та Німеччини цю зустріч вже ніби як анонсували, причому впродовж найближчих тижнів, а міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров ці заяви за два дні фактично денонсував, ситуація явно вимагає якогось роз’яснення.

За таких обставин анітрохи не виглядає дивним той факт, що фрау канцлерін зателефонувала Володимиру Путіну, і поговорила з ним на “вічні теми”. Себто про підготовку до самміту в нормандському форматі з метою подальшого виконання Мінських угод. А також про ситуацію в Сирії, зокрема військову ескалацію на північному заході країни. І про Лівію.

Але в цьому до безконечності повторюваному списку сьогодні з’явився новий і несподіваний пункт. Зокрема, за даними прес-служби німецької сторони, Меркель і Путін також поговорили про “необхідність прискорити переговори щодо майбутніх контрактів на транзит газу”.

Що в перекладі з дипломатичної мови на загальнолюдську означає наступне: підписувати контракти німецькі газотрейдери не поспішають. І, в разі відсутності якихось чітких сигналів з боку свого уряду, можуть іще довго перебувати в тій самій позиції.

І якось так абсолютно випадково збіглося, що сьогодні ж українська компанія (газовий трейдер) придбала вантаж скрапленого газу із США – з поставкою через польський термінал в Свиноуйсці. Приєднавшись в такий спосіб до дюжини європейських країн, які стали споживачами американського газу.

А паралельно із заходом американського газу в Україну в Німеччині ударними темпами триває будівництво трьох терміналів для зрідженого газу. Перший з яких, в місті Штаде в Нижній Саксонії неподалік від Гамбурга, може почати роботу за неповних два роки, а решту два термінали, які наразі перебувають на стадії проектування – в кінці 2022 року.

Звичайно, три нові німецькі термінали не дозволять Німеччині відмовитись від імпорту російського газу. Але знизити своє споживання до такого рівня, щоб збудований із запізненням “Північний потік – 2” став фактично непотрібним, Берлін цілком спроможний.

Зважаючи на той факт, що обидва нових російських газогони заходять тільки на територію Німеччини, Ангела Меркель тепер має, ймовірно, навіть потужніший важіль впливу на Росію, ніж Володимир Путін – на Німеччину. Оскільки купувати газ Берлін, завдяки терміналам, може у кого завгодно. А от продавати своє блакитне паливо Путін може тільки Німеччині. Таким чином, Росія опинилась у становищі Туркменістану, який роками вимушений продавати газ Росії за зниженою ціною – просто тому, що доправити його до споживачів, оминаючи російську територію, дотепер було практично неможливо.

І, здається, в Берліні усвідомлюють свою перевагу. Одразу ж прагматично пов’язавши в одній розмові проблему неукладення газових угод із питанням стосовно проведення самміту в “нормандському форматі”.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook