Зашморг для журналістів, – Кацман про ініціативу Зеленського щодо стандартів для ЗМІ | Київ.Info

Зашморг для журналістів, – Кацман про ініціативу Зеленського щодо стандартів для ЗМІ

“В усі часи журналісти самі собі встановлювали правила, тому вони і є “четвертою владою”.

Президент України не має права втручатися у чиїсь повноваження, зокрема журналістів, і встановлювати нормативи їхньої роботи.

Про це в ефірі програми “Деталі дня” на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт під час обговорення теми щодо свободи слова в Україні зауважив, що “дзвіночків” для медійників прозвучало досить багато, починаючи від заяв керівника Офісу президента Андрія Богдана про те, що класичні журналісти не потрібні, тощо. Володимир Кацман зазначив, що усі “натяки” вилились у гібридне утворення, адже президент України не має права втручатися у чиїсь повноваження.

“І раптом ми бачимо указ президента про те, щоб, виявляється, встановлювалися ще й норми та нормативи журналістики”, – зазначив Володимир Кацман та додав, що йому нинішня ситуація нагадує, як колись, за Радянського Союзу, встановлювали нормативи ГТО (“Готов к труду и обороне”. – Ред.).

“Ні, так не вийде. В усі часи журналісти самі собі встановлювали правила, тому вони і є “четвертою владою”, хочу поінформувати тих із оточення президента, хто підбивав його на підписання цього указу”, – наголосив експерт.

Володимир Кацман зауважив, що нині журналісти із різних ЗМІ, які мають різні політичні погляди, одностайні у тому, що готується зашморг для медійників.

“А найбільш образливо те, що готують це все колишні медіаменеджери, ті люди, які прекрасно розбираються у наших медійних проблемах”, – заявив експерт.

Як повідомляли, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до кінця 2019 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, де передбачити, зокрема, “положення щодо вимог та стандартів новин”.

6 листопада Володимир Зеленський створив Раду з питань свободи слова та захисту журналістів, яка збирається вирішувати, хто є журналістом, а хто ні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook