Затори на дорогах Києва «розрулюватимуть» через відеокамери | Київ.Info

Затори на дорогах Києва «розрулюватимуть» через відеокамери

За програмою «Безпечна столиця» почали роботу кілька камер з розпізнаванням облич на чотирьох входах до станцій метро. Взимку відеонаглядом забезпечать всі станції, а також всі в’їзди і виїзди з міста.

Також до кінця року в Києві запрацює система відеоспостереження на 120 світлофорних об’єктах центральних магістралей Києва. Зараз відеонагляд за трафіком ведеться на 34 ділянках вулиць.

 – За допомогою камер ми зможемо контролювати рух, регулювати роботу світлофорів, там, де є затори, – пояснив «Вечірці» директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міськдержадміністрації Юрій Назаров. – Оголосили тендер на закупівлю відеоапаратури. Встановлювати її будемо десь у грудні. Повноцінно «Система управління дорожнім рухом» запрацює через рік. Потрібно дороге устаткування.

За словами Юрія Назарова на паркмайданчиках міста запустили лише мобільний додаток для оплати паркування. Хоча, планується, що за допомогою комп’ютера і камер можна буде контролювати заповнюваність місць на паркінгах і виписувати штрафи. Водночас у місті вже діє система ідентифікації машин по номерному знаку.

Нині в публічних місцях, соціальних установах, парках, на основних площах, мостах міста працює 4 тисячі відеокамер, п’ять з яких з круговим оглядом, вони підключені до трьох ситуаційних залів – в поліції, СБУ, мерії. Але в новому столичному дата-центрі є резерв на підключення 11 тисяч камер. Цей резерв активно заповнюють.

В рамках «Розумне місто» в Києві на початку листопада презентують електронну систему «Кабінет жителя». Ця програма дозволить онлайн записуватися до лікаря, отримувати різні довідки, розраховуватися за комуналку. Загалом у програмі буде 30 різноманітних додатків.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook