Зеленський подав у Раду законопроекти про підтримку населення і бізнесу через карантин. Кому допоможуть? | Київ.Info

Зеленський подав у Раду законопроекти про підтримку населення і бізнесу через карантин. Кому допоможуть?

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради два законопроекти, які мають підтримати населення і бізнес під час карантину.

Проекти №4429 та №4430 опубліковані на сайті парламенту.

Матеріальна допомога. Мабуть, найцікавішим для пересічних українців є пункт першого проекту, який передбачає одноразову матеріальну допомогу найманим працівникам та ФОПам. Розмір допомоги — 8 тисяч гривень.

Отримати на цю допомогу зможуть (якщо закон ухвалять) застраховані особи — йдеться про Загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а там застраховані всі, хто працює офіційно.

Також для отримання допомоги людина має втратити частину доходу через карантинні обмежувальні заходи, тобто якщо закрили місце робити або обмежили роботу закладу, де працює людина.

Така ж історія з фізичними особами-підприємцями (ФОП) — вони отримають допомогу, якщо втратили частину доходу через карантин, бо на їхню діяльність розповсюджуються запроваджені державою обмеження.

Також законопроект передбачає одноразову матеріальну допомогу суб’єктам господарювання, якщо вони через карантин були змушені скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників.

Розмір такої допомоги «визначається пропорційно робочому часу працівника, якого скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати восьми тисяч гривень на одного працівника».

Суб’єкти господарювання також можуть претендувати на компенсацію від держави, якщо їхня діяльність підпадає під карантинні обмеження. Як формуватиметься сума, читайте у пункті 3 статті 4 проекту №4429.

Податкові послаблення

Законопроект №4430 пропонує зміни до Податкового кодексу, які також, за задумом президента, мають допомогти українцям пережити карантин. Так, якщо закон ухвалять:

  • платникам податків спишуть податковий борг, якщо він не перевищує 3060 гривень і не був погашений станом на 1 листопада 2020 року;
  • податковий борг платників податків — фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень, відтермінують до 29 грудня 2020-го;
  • спишуть пені та штрафні санкції у разі самостійної сплати податкового боргу;
  • податкова не застосовуватиме заходи для стягнення боргу, якщо його сума не перевищує 3060 гривень;
  • матеріальну допомогу не оподатковуватимуть податком на доходи фізосіб та податком на прибуток;
  • платники єдиного податку I групи не сплачуватимуть цей податок у грудні 2020-го та в січні-травні 2021 року.

Нагадаємо, цей пакет допомоги Зеленський анонсував 24 листопада. Одразу ж після цього в уряді заявили про можливість запровадження жорсткого карантину в Україні на новорічні свята.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com