Зеленський взяв участь у відкритті інсталяції до дня пам’яті жертв Голокосту - Київ.Info

Зеленський взяв участь у відкритті інсталяції до дня пам’яті жертв Голокосту

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу президента.

Зеленський наголосив, що День пам’яті жертв Голокосту важливий як для історії нашої країни, яка в часи нацистської окупації пережила трагедію Бабиного Яру, так і для всього світу.

“Ми вшановуємо сьогодні всіх жертв Голокосту, жертв трагедії Бабиного Яру, всіх жертв Шоа”, – сказав він.

“Сьогодні ми вшановуємо й тих, хто зберіг життя багатьох євреїв. Вони стали й носять таке високе звання – звання Праведників народів світу”, – додав президент.

Зеленський наголосив, що інсталяція, яка відкривається у столиці, важлива тим, що дає можливість зазирнути “в жахливе минуле, яке ми не маємо права забути”. 

“Ми повинні пам’ятати, що не помічати диктатуру, не помічати нацизм, не помічати такого ставлення до людства, до народу, до традицій просто неможливо. Тому пам’ятаємо й помічаємо. Вічна пам’ять всім жертвам Голокосту”, – сказав він.

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін у своєму відеозверненні подякував Главі Української держави та голові наглядової ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” Натану Щаранському за їхній внесок у вшанування трагедії Голокосту.

Він зазначив, що ніколи в історії Європи не було такої масштабної та жорстокої операції з винищення євреїв за такий короткий час, як у Бабиному Яру. Президент Ізраїлю наголосив, що не можна забувати та ігнорувати ці трагічні події.

Зеленський на відкритті інсталяції до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Відкритті інсталяції до дня пам’яті жертв Голокосту

Відкриття інсталяції до дня пам’яті жертв Голокосту

Відкриття інсталяції до дня пам’яті жертв Голокосту

Інсталяція “Погляд у минуле” – це стилізоване дерево та необроблені камені-валуни, на яких розміщуватимуться світлини часів німецької окупації міста у 1941-1943 роках, зроблені німецьким військовим фотографом. Наприкінці вересня 1941 року він зробив в окупованому Києві 29 фотографій, серед яких 13 – у Бабиному Яру. Ці фотографії – єдина документація Бабиного Яру в перші дні після масових розстрілів.

Образ дерева зі зламаними гілками – метафора перерваного життя. Саме такі дерева без гілок встановлюють як традиційні єврейські надгробки – мацеви.

Авторка інсталяції – українська художниця й архітекторка Анна Камишан. Її родичі були серед 1,5 млн євреїв, які загинули під час Голокосту в Україні.

Довідка: Генасамблея ООН у 2005 році ухвалила резолюцію, якою оголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

Саме в цей день, у 1945 році, війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став страшним символом нацистських злочинів.

Держархів України оприлюднить 10 млн сканкопій щодо Голокосту.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com