Живий щит, реактивні системи, атаки через кордон – до Гааги надійшли задокументовані злочини Росії проти України | Київ.Info

Живий щит, реактивні системи, атаки через кордон – до Гааги надійшли задокументовані злочини Росії проти України

Ukraine’s Grad multiple rocket launchers.

Російські транскордонні злочини на Донбасі проти України задокументовані та передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Про це повідомили співробітники неурядової правозахисної організації Truth Hounds.

“У звіт включені атаки проти України з території Російської Федерації. Відзначене незаконне використанням терористами артилерії та важкого піхотного озброєння, танків, БМП, БТРів, кулеметів, гранатометів, мінометів та снайперських гвинтівок. Задокументована побудова воєнних таборів, незаконний перетин кордону росіянами, надходження військової техніки на окуповані території”, – розповів дослідник, документатор воєнних злочинів Роман Авраменко.

Експерти наголосили, що у світі часто помилково конфлікт на території Донбасу сприймають, як внутрішній. Тож організація намагається довести через документування транскордонних нападів Росії, що конфлікт є міжнародним збройним.

“Для збору інформації з вересня 2015 року по вересень 2017 го здійснили 24 польові місії в зоні конфлікту на Донбасі, відвідали 39 населених пунктів і опитали 297 свідків”, – розповів Авраменко.

Крім того, експерти наголосили, що до звіту включені перевірені свідчення очевидців.

“З липня по вересень 2014 року з території РФ з реактивних систем залпового вогню “Смерч”, “Торнадо” і “Град” відбувалися обстріли селищ Колесниківка, Комишне, Юганівка, Мілове, Красна Талівка, Дмитрівка та Перемога, які розташовані в прикордонних районах Луганської області”, – йдеться у звіті організації.

За словами експертів, зафіксовано 208 випадків атак проти цивільного населення на окупованих територіях та цивільну інфраструктуру. Внаслідок цього, загинуло 100 людей та поранено 163 мирних мешканців.

Також автори звіту відзначили, що мирне населення часто використовувалося як “живий щит”.

“Недержавні збройні угрупування, ЛНР та ДНР – регулярно розміщували військову техніку і живу силу на околиці або ж всередині цивільних об’єктів та густонаселених цивільних районів”, – йдеться у звіті.

Зазначається, що організація передала задокументовані злочини Російської Федерації до Міжнародного кримінального суду 18 грудня 2017 року.

Закон “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях” в п’ятницю опубліковано в парламентській газеті. Відповідно до закону, тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях визнаються частини території України, в межах яких збройні формування і окупаційна адміністрація РФ встановили і здійснюють загальний контроль.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook