СБУ викрила масштабне розкрадання на будівництві для Міноборони | Київ.Info

СБУ викрила масштабне розкрадання на будівництві для Міноборони

Служба безпеки України виявила, що забудовник привласнив близько 3 мільйонів гривень під час будівництва казарм поліпшеного планування за стандартами НАТО для Міністерства оборони. Йдеться про житловий комплекс для морпіхів в Очакові.

Конкурс було проведено у 2018 році Південним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням,  забудовнику перерахували 5,4 мільйона гривень, зазначили в СБУ.

«Проте забудовник виконувати взяті на себе зобов`язання не планував. Через внесення до актів виконаних робіт завищених даних щодо їх обсягів та вартості, підрядник незаконно заволодів 2,9 мільйонами гривень. Аби «відмити» кошти, зловмисники переказували їх підконтрольним комерційним структурам та виводили в тінь. Будівельна компанія постійно відкладала терміни введення в експлуатацію казарм, що призвело до значного подорожчання їх початкової вартості. Роботи у повному обсязі підрядниками й досі не виконано. Під час обшуків за місцями роботи та проживання учасників оборудки правоохоронці вилучили фінансову документацію, що доводить привласнення бюджетних коштів» — СБУ

Організатору розкрадання оголосили підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення). Представницю забудовника звинувачують за ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 1 ст. 209 (відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Директор будкомпанії підозрюється у службовому підробленні.

«Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин справи і притягнення до відповідальності посадовців Міноборони, причетних до оборудки», – підсумували у спецслужбі.

Раніше СБУ викрила розкрадання коштів на 500 мільйонів під час будівництва доріг.  Ділки вказали, що використовуватимуть високоякісні матеріали, а фактично ремонтували дороги із дешевими сумішами поганої якості. Також СБУ викрила аферу з розкраданням державних коштів, призначених для будівництва центрів первинної медико-санітарної допомоги у Сумській області.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook