Депутати запропонували скасувати довідку про судимість для реєстрації на місцевих виборах - Київ.Info

Депутати запропонували скасувати довідку про судимість для реєстрації на місцевих виборах

Народні депутати вважають, що очікування такої довідки може перешкодити кандидатам у реєстрації.

Народні депутати Володимир Цабаль і Роман Лозинський з фракції «Голос» запропонували спростити процедуру реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах. Вони пропонують скасувати норму Виборчого кодексу, згідно з якою деякі категорії кандидатів у депутати на місцевих виборах повинні надавати до виборчкомів довідки про судимість.

Вони зареєстрували законопроект, яким пропонується вилучити норму про необхідність надавати до виборчих комісій довідку про наявність чи відсутність судимості, видану після початку виборчого процесу.

Автори законопроекту зауважили, що надання такої довідки здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту. На їхню думку, цей термін може суттєво перешкодити кандидатам у депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах.

До того ж вони зазначили, що довідку про наявність чи відсутність судимості повинні надавати лише кандидати в депутати обласних, районних, міських, селищних і сільських рад, а також територіальних громад з населенням понад 10 тис. осіб. Разом з тим для депутатів, які балотуються до рад чи громад з населенням менше 10 тис. осіб, а також кандидатам на голів усіх сільських, селищних, сільських і міських рад, таку довідку надавати не потрібно.

«Більше того, надання довідки про наявність чи відсутність судимості не є умовою реєстрації кандидатів у народні депутати України. Для перерахованих категорій осіб достатньо вказати відомості про наявність чи відсутність судимості в автобіографії», – пояснили автори законопроекту.

Відтак вони констатували, що вимога про надання довідки про наявність чи відсутність судимості кандидатами у депутати Верховної Ради Криму, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 і більше тисяч) є несправедливою, оскільки інші кандидати на місцевих виборах, а також кандидати у народні депутати України не зобов’язані її подавати.

Депутати запропонували встановити у Виборчому кодексі для всіх кандидатів однакові умови щодо підтвердження несудимості шляхом зазначення про це відомостей у автобіографії.

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com