Київ і Варшава скоротять список українців, яким заборонений в’їзд до Польщі | Київ.Info

Київ і Варшава скоротять список українців, яким заборонений в’їзд до Польщі

Список значний, і “включає не тільки радикалів, але істориків, державних чиновників і громадських діячів”.

Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв повідомив, що за підсумками зустрічі з державним секретарем – керівником канцелярії президента Польщі Кшиштофом Щерським сторони домовилися про оптимізацію списку українців, яким заборонений в’їзд до Польщі, зокрема скоротити, передає Київ.Info.

“Ми домовилися працювати спільно, щоб його оптимізувати. Йдеться про значне скорочення, тому що не повинні, на наш погляд, страждати від цього, наприклад, історики, представники громадянського суспільства”, – сказав він в ефірі телеканалу “ICTV” у неділю ввечері.

Журналісти також, з посиланням на слова Єлісєєва уточнили, що список значний, і “включає не тільки радикалів, але істориків, державних чиновників і громадських діячів”.

17 листопада в Кракові відбулася зустріч консультаційного комітету України та Польщі. У засіданні брали участь заступник голови Адміністрації президента України К.Єлісєєв і держсекретар – керівник Офісу президента Польщі Щерський.

18 листопада відповідальному секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі було відмовлено у в’їзді до Польщі.

МЗС України викликало Пекло в зв’язку з недопуском Шеремета в Польщу.

На початку листопада 2017 року польське видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на джерела повідомило, що в Міністерстві закордонних справ Польщі складається список українців, яким заборонять в’їзд до Польщі. За інформацією видання, в списку може бути С.Шеремета, який цього літа прийняв рішення про заборону ексгумаційних робіт в с.Костюхнівка Маневицького району Волинської області в рамках робіт польського Інституту національної пам’яті для пошуку польських легіонерів 1915-1916 років.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook