«Може вплинути на Україну»: Зеленський обговорив з силовиками ситуацію в Білорусі | Київ.Info

«Може вплинути на Україну»: Зеленський обговорив з силовиками ситуацію в Білорусі

Президент Володимир Зеленський провів закриту нараду щодо ситуації в Республіці Білорусь з керівниками розвідувальних і силових органів, а також главами обласних державних адміністрацій.

За результатами наради були дані розпорядження, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зазначається, що учасники проаналізували ситуацію в Білорусі й оцінили можливі сценарії розвитку подій, «з урахуванням гібридних типів конфліктів». Зеленський зазначив, що ситуація в Білорусі може суттєво вплинути і на Україну.

За результатами наради були дані розпорядження. Щоправда які саме, в Офісі президента не уточнили.

Нагадаємо, 9 серпня, у Республіці Білорусь відбулися чергові президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, чинний глава держави Александр Лукашенко набрав 80,23% голосів, його головна опонентка Світлана Тіхановська – 9,9%. Решта кандидатів набрали менше 2%.

Водночас, спостерігачі заявили про масові фальсифікації. З 10 серпня у Мінську та інших містах спалахнули масові акції протесту, більшість підприємств країни оголосили безстроковий страйк. Люди вважають, що влада сфальсифікувала результати голосування. Головною вимогою мітингувальників є відставка Лукашенка і проведення нових виборів.

Білоруський ОМОН жорстко розганяє мітинги з використанням гумових куль, сльозогінного газу і світлошумових гранат, а також затримує, катує і кидає людей за ґрати.

16 серпня у Мінську відбулася найчисельніша акція протесту за всю історію Незалежності – на центральній площі міста зібралися близько 200 тисяч осіб. Мітинг прихильників Александра Лукашенка зібрав набагато менше людей. Чинний президент закликав мітингувальників зупинитися і підкреслив, що нових виборів найближчим часом не буде.

Тим часом делегація України в Парламентській Асамблеї Ради Європи підготувала проект декларації щодо ситуації в Білорусі. Документ підтримали глави делегацій Великої Британії, Литви, Латвії й Естонії.

Крім того, Україна відкликала свого посла з Мінська для консультацій і оцінки майбутніх відносин з Білоруссю. У той же час, Олександр Лукашенко не виключив проведення перевиборів глави держави, але за умови прийняття нової Конституції.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com