МВФ у гніві, у Порошенка отримали неприємний лист на трьох сторінках | Київ.Info

МВФ у гніві, у Порошенка отримали неприємний лист на трьох сторінках

Міжнародний валютний фонд офіційно повідомив українську владу про те, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами.

Офіційний лист від МВФ відправив голова місії Рон ван Роден. Лист отримали в адміністрації президента, а також копії були надіслані  прем’єру, спікеру, кільком міністрам та представникам уряду.

“Подання президентом законопроекту про АКС мало стати кроком у правильному напрямі (у питанні боротьби з корупцією). Однак щодо того проекту, який був поданий 22 грудня, у нас є серйозні застереження, низка його положень не сумісні із зобов’язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендація Венеціанської комісії”, – зазначив ван Роден.

Усього зауваження МВФ розписані на трьох сторінках. Найбільше претензій виникло щодо відбору суддів:  фонді вимагають, щоби в АП виконали рекомендацію Венеціанської комісії і надали представникам міжнародних донорів України у антикорупційних питаннях право блокувати призначення не доброчесних суддів.

При цьому в МВФ підкреслили, що роль громадської  ради міжнародних експертів має бути вирішальною, а не дорадчою. При цьому представники Фонду заявили, що до Ради мають увійти не лише міжнародні організації, а й представники донорів, “відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії”.

Разом із тим, представники МВФ нагадали, що створення  та запуск Антикорупційного суду – ключове завдання в українському антикорупційному порядку денному.

Варто зазначити, що основні претензії, які озвучили в МВФ, збігаються з тими, які раніше називали українські активісти. Проте, у Фонді заявили, що готові допомогти з реалізацією Антикорупційного суду.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com