Путін хоче обміняти Карабах на Крим | Київ.Info

Путін хоче обміняти Карабах на Крим

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія продовжить «терпляче і послідовно доводити» до Туреччини свою позицію про нібито приналежність росіянам анексованого українського Криму. Як, в свою чергу, повинна «терпляче і послідовно» діяти Україна, намагаючись повернути півострів і Севастополь? І чому наша влада «пробуксовує» в цьому напрямку? Ситуацію проаналізував заступник гендиректора телеканалу ATR, журналіст Айдер Муждабаєв.

«Україна повинна робити все, щоб Захід був консолідований навколо ідеї на темі Криму. Саме звідти почалася російська агресія. Там – корінь проблем – і не тільки українських, а й загальносвітових», – підкреслює Айдер Муждабаєв.

Він упевнений, що Туреччина ніколи не визнає Крим російським. Але ілюзія така, на думку журналіста, у Путіна є. «І введення« миротворців »в Нагірний Карабах (фактично – захоплення його) може бути частиною далеко йдучого плану в стилі: я віддам Нагірний Карабах, якщо Туреччина визнає Крим російським. У Путіна в голові може існувати така думка. Але керівництво Туреччини на це не піде, – вважає Айдер Муждабаєв. – Потрібно розуміти турецький менталітет: Росія для них – історичний ворог. Так що навряд чи такий фінт спрацює. Але в тому, що Путін захопив Нагірний Карабах з метою впливати в регіоні на Туреччину – не сумніваюся. Одна з цілей – торг по Криму. Можливі й інші, щоб при різних розкладах маніпулювати Азербайджаном і (або) Туреччиною».

Що стосується України, то нам, на думку журналіста, важливо розуміти: звільнення Криму можливо тільки шляхом знищення путінської Росії. І тільки в результаті спільних дій України та колективного Заходу.

«На жаль, сама Україна поки не зробила навіть елементарного. При владі, які ненавидять один одного (мова про Порошенко і Зеленського), не зроблено одне і те ж – не визнано статус корінного народу кримських татар. Крім глибинної ксенофобії – інших пояснень не знаходжу, – каже Айдер Муждабаєв. – Кримські татари є одним з найважливіших інструментів повернення Криму на дипломатичному фронті. Але і при правлінні Порошенко, і при тих, хто зараз перебуває в керівництві країни, знаходяться ті, хто говорить: кримські татари – це турки, вони поведуть Крим до Туреччини. Це маячня, який був придуманий ще при Катерині II. Але його тиражують і понині. Думка ідіотська, нелогічна… Але в дурних головах, в тому числі на рівні керівництва країни, існує до цих пір. Все це катастрофічно впливає на боротьбу за Крим. І є політичною ганьбою і минулої, і чинної влади. І Порошенко, і Зеленського. Це їх дуже зближує – небажання підтримати на законодавчому рівні кримських татар як корінного народу України».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com