Раду закликають не поспішати з реорганізацією районів | Київ.Info

Раду закликають не поспішати з реорганізацією районів

Понад 200 представників місцевої влади України звернулися до Верховної Ради із закликом не голосувати за будь-які закони та постанови щодо реорганізації районів та оголошення виборів до райрад, поки не завершаться консультації щодо кінцевого бачення децентралізації.

Під зверненням підписалися голови громадських організацій, експерти, депутати місцевих рад, голови ОТГ та мери міст.

Вони наполегливо просять “оперативно закінчити узгодження позицій зацікавлених сторін та оголосити кінцевий план завершення децентралізації, внісши відповідні законопроекти на розгляд Верховної Ради, які розкриють комплексне бачення місця та ролі районного рівня в реформі”.

Підписанти заяви наполягають на тому, щоб спершу був внесений на розгляд Ради проект змін до Конституції щодо децентралізації, з тексту якого має випливати кінцеве бачення того, яку роль влада відводить субрегіональному рівню, а вже потім вносилися інші законопроекти, які будуть “приводити законодавство в гармонію з новим конституційним дизайном”.

12 червня Кабінет міністрів на своєму засіданні вирішив наново поділити Україну на райони: 129 замість 490. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, існуючий районний поділ був утворений ще в СРСР і не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу.

Ще в січні керівництво “Слуги народу” спільно з президентом Володимиром Зеленським та іншими фракціями вирішили зняти з розгляду і доопрацювати з урахуванням пропозицій опозиції законопроєкт 2598 про децентралізацію влади.

За словами голови партії СН Олександра Корнієнка, основною причиною для відкликання законопроєкту стали заяви мерів, які не схвалювали реформу в такому вигляді.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook