РОСІЯ ВИКОРИСТОВУЄ МОВНЕ ПИТАННЯ ЯК ЗБРОЮ У ВІЙНІ ПРОТИ УКРАЇНИ | Київ.Info

РОСІЯ ВИКОРИСТОВУЄ МОВНЕ ПИТАННЯ ЯК ЗБРОЮ У ВІЙНІ ПРОТИ УКРАЇНИ

Необхідно зробити все, щоб не дозволити ухвалити закон, яким знищать освіту українською мовою, бо це стане черговим кроком у просуванні кремлівських планів захоплення України.

Про це заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович виступаючи на мітингу.

Він наголосив, що Росія маніпулює мовним питанням і використовує його проти українців.

“Ми не дозволимо зазіхання на мову, тому що після 2012 року був Майдан 2013-2014, війна, в якій Російська Федерація використовує “язык” як зброю проти мови, як зброю проти українців”, – заявив депутат.

“Ми стали сильнішими. Ми ті, хто минулого року ухвалили закон про функціонування української мови як державної. І ми не дамо скасувати цей закон, який є одним з найважливіших здобутків останніх п’яти років. Ми зупинимо будь-які спроби реваншу і русифікації”, – наголосив він.

Він зауважив, що попри запевнення, що законопроєкт Бужанського знято з порядку денного і він не буде розглядатися в парламенті, довіри до цих обіцянок немає. Саме тому акція на захист мови відбувається під стінами Верховної ради, аби показати позицію українців у цьому питанні й попередити, що протягнути рішення, яке знищить українську мову, нікому не вдасться.

“Ми як депутати будемо робити все від нас залежне, щоб він не розглядався в цьому залі, але нам потрібна ваша допомога. Нам потрібні тисячі людей в Києві і на вулицях усіх міст для того, щоб ця влада зрозуміла – не лізьте до мови. Не рухайте мови, інакше вам не буде спокою”, – підкреслив представник “Європейської Солідарності”.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook