У законопроєкт Зеленського про олігархів нардепи внесли понад тисячу правок – Київ.Info

У законопроєкт Зеленського про олігархів нардепи внесли понад тисячу правок

До законопроекту №5599 про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), подали 1257 правок.

Про це повідомив голова фракції “Голос” Ярослав Железняк у Телеграм-каналі.

Для ухвалення закону Зеленського про олігархів у другому читанні народні обранці мають розглянути близько 500 сторінок поправок (пачка паперу А4).

“Очевидних лідерів по правках теж немає. Всі подавали плюс мінус нормальну кількість правок у межах пристойності”, – написав нардеп.

Железняк наголосив також, що є правки дуже змістовні.

“На 10-12 сторінок тексту. Найбільша – на 18 сторінок від потужного авторського колективу”, – уточнив він.

Ключові напрямки змін, які пропонують нардепи:

1. Пропонується змінити орган, який ухвалюватиме рішення щодо визначення фізособи олігархом, і значно деталізувати цю процедуру.

Депутатами запропоновані такі варіанти:

  • Кабміном за зверненням РНБО, членів Кабміну або президента України;
  • ВАКС за заявою Кабміну, РНБО, НБУ, СБУ або АМКУ;
  • НАЗК за зверненням АМКУ або іншого державного органу;
  • Спеціально створеною Комісією при НАЗК;
  • Комісією із сімох осіб, де більшість – представники міжнародних організацій (правка Железняка, – ред.).

2. Велика кількість правок стосується визначення НАЗК як головного органу по визнанню олігархом і, як наслідок, надання НАЗК права здійснювати розслідування та вивчення всіх обставин. Для цього пропонується розширити повноваження НАЗК і доручити йому вести Реєстр олігархів.

3. Олігархів хочуть зобов’язати звітувати перед НАЗК щодо фінансування ЗМІ, а будь-яка концентрація бізнесу за участю олігарха обов’язково повинна відбуватися з дозволом від АМКУ.

4. Багато правок – про уточнення/додавання критеріїв, за якими можуть когось визначити як олігарха. Розміри активів, вплив на політиків, регулярні зустрічі в Офісі президента тощо.

5. Багато пропозицій, якими додаються додаткові заборони для олігархів. Наприклад, пропонують заборонити їм обіймати керівні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

6. Пропонується ввести вимоги стандартів надання інформації з боку ЗМІ, щодо яких є ознаки впливу олігарха.

“Хочуть зробити обмеження для інформації, яка стосується внутрішніх українських політичних, економічних, релігійних або соціальних питань. Така інформація (на думку депутатів) повинна відповідати вимогам стандартів балансу думок і повноти представлених фактів. Інформаційні матеріали не можуть містити популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їх окремих дій, не можуть виправдовувати або визнавати правомірною окупацію території України”, – пояснив Железняк.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com