В ПАРЄ закликали до санкцій проти РФ через зникнення людей в Криму і на Донбасі – Київ Інфо

В ПАРЄ закликали до санкцій проти РФ через зникнення людей в Криму і на Донбасі

В окупованому Криму задокументовано 43 випадки насильницьких зникнень, а на окупованій частині Донбасу – 479 осіб.

В Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію із закликом запровадити санкції через насильницькі зникнення в окупованих Росією Криму і Донбасі.

Про це керівниця Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ, народна депутатка з фракції “Слуги народу” Марія Мезенцева повідомила у Facebook.

За її словами, сьогодні Асамблея 70 голосами проголосувала за резолюцію “Припинення практики насильницьких зникнень на території держав Ради Європи”. 

“Це особливо важлива була резолюція для України, адже з початку окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя (Україна) було задокументувало 43 випадки насильницьких зникнень у Криму”, – зазначила Мезенцева.

Зокрема, з 43 жертв насильницького зникнення 11 осіб (усі – чоловіки) залишаються зниклими безвісти, а один чоловік перебуває під вартою.

“Правозахисники також мають інформацію про те, що на непідконтрольній Києву території ОРДЛО безвісти зникли 479 осіб, на підконтрольній – 723 особи, на території, підконтрольність якої не визначено, – 329 осіб, а під час бойових дій – 31 особа”, – зазначила голова делегації.

Як повідомила Мезенцева, українська делегація подала 6 поправок, які були усі попередньо схвалені на комітеті Асамблеї більшістю голосів і підтримані такою ж більшістю в залі.

Зокрема, одна з поправок стосувалася внесення переліку резолюцій щодо зниклих людей в Україні, політичних наслідків російської агресії, засобів правового захисту у випадку порушення прав людини на окупованих територіях України тощо.

“Доповнили пункт важливою фразою, що Асамблея також висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з незрозумілою долею та місцем перебування жертв насильницького зникнення на території Російської Федерації та територіях, підконтрольних Росії, включаючи Автономну Республіку Крим, місто Севастополь, частини Донецької та Луганської областей ( Україна). Проти цієї поправки абсолютно були члени російської делегації – але Асамблея ухвалила її більшістю, і доповідач і Комітет підтримав саме нас”, – заявила Мезенцева.

“Доповнили закликом до держав-членів РЄ, щоб строк давності, якщо він застосовується до насильницьких зникнень, був тривалим і пропорційним надзвичайної тяжкості цього злочину, а також враховував його тривалий характер – це напрочуд важливо в подальшому покаранні за злочини в Криму та ОРДЛО”, – додала вона.

“Закликали держави-члени РЄ ввести санкції проти державних органів, підконтрольних державі груп та осіб, причетних до справ про насильницьке зникнення на території держав-членів Ради Європи або які перешкоджають ефективному розслідуванню таких випадків”, – резюмувала вона.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook