Юрій Луценко і його гаджети | Київ.Info

Юрій Луценко і його гаджети

Генеральний прокурор Юрій Луценко минулого тижня під час прес-конференції справив сильне враження на український політикум, коли розкрив подробиці фінансування акцій протесту лідера опозиційного «Руху нових сил», екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Хоча не менший інтерес можуть викликати подробиці отримання оперативних даних українськими силовиками.

Нагадаємо, за словами Юрія Луценка, у слідства є відомості про передачу Сергієм Курченко людям Михеїла Саакашвілі 500 тисяч доларів США. Курченко нібито вирішив спонсорувати лідера «Руху нових сил» в обмін на повернення активів, які втратив після втечі до Москви. Юрій Луценко на прес-конференції навіть оприлюднив запис розмови Михеїла Саакашвілі з одіозним олігархом режиму Януковича.

«Судячи з німої реакції учасників зафіксованих переговорів, а також їх найближчого оточення, це не фейк, а реальна історія, якій не судилося бути довгою. Але тут постає питання, яким чином оприлюднені записи потрапили до рук СБУ і ГПУ. Припущення про те, що це результат злагоджених дій професіоналів із зазначених структур, а також розвинена агентурна мережа на території Росії, як голосно заявив Луценко, не витримує ніякої критики. Подальша провальна спроба затримання грузинського реформатора наочно продемонструвала потенцію українських силовиків, сміялися навіть домогосподарки, які не мають досвіду спецоперацій», – вважає політолог Андрій Соловйов.

Є думка, що секрет успіху українських силовиків треба шукати в іншому.

«Інформоване джерело у правоохоронних органах стверджує, що вся «складна агентурна спецоперація» пройшла в невеликій кімнаті на вулиці Володимирській за допомогою обладнання та програмних комплексів ФБР, які були «віджаті» СБУ в НАБУ», – пише видання «Главк». – Жертвами операції стали власники уславлених американських айфонів, які отримавши через інтернет непомітну модифікацію операційної системи, переходили на службу до нових господарів. Функціонал перепрошитих таким чином гаджетів ставав обурливо безсоромним – вони за командою писали не лише всі свої розмови, але й усе навколо в режимі диктофона».

На думку Андрія Соловйова, Юрій Луценко не став наступати на граблі, розповідаючи дивовижні можливості заморського контрабандного обладнання, а прославив численне українське підпілля в Росії.

Чи варто громадськості чекати чергових шпигунських сенсацій? Питання спірне, якщо взяти до уваги недотримання СБУ і ГПУ процесуальних норм при отриманні доказів, а тим більше їх оприлюднення до суду. Який, до речі, може не взяти до уваги ці самі докази, в результаті чого справа Саакашвілі розвалиться, як і всі попередні, які Юрій Луценко голосно анонсував під час попередніх прес-конференцій. Судячи з усього, результати прослушки чергового корупціонера генеральний прокурор сприймає не більше як можливість постати перед телекамерами і попіаритися.

А тим часом американська сторона може занепокоїтися непідконтрольністю СБУ і зажадати повернути гаджети законним господарям. І тоді перед президентськими виборами слухати буде нічого.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com