Зеленський руйнує незалежне корпоративне управління | Київ.Info

Зеленський руйнує незалежне корпоративне управління

Шведський економіст Андерс Ослунд розповів НВ Бізнес чому подав у відставку з поста незалежного члена наглядової ради Укрзалізниці. Серед причин:

Надмірні юридичні ризики

” Хоча в договорах, підписаних нами при призначенні, нам обіцяли страхування відповідальності директорів і посадових осіб, що є стандартною практикою при членстві в раді, наш акціонер, український уряд, не надав нам таке страхування”, – пояснив Ослунд.

Багато рішень наглядової ради не виконуються керівництвом Укрзалізниці

“Також уряд не забезпечує компанії прийнятні регуляторні або фінансові умови для модернізації та підвищення ефективності (необґрунтований земельний податок; тарифи, які значно нижче рівня витрат; напосідання у питанні того, щоб кількість співробітників залишалася дуже роздутою; і так далі). Ці обставини ставлять компанію в хитке фінансове становище”, – відзначив економіст.

З квітня не було заробітної платні

“Після п’яти місяців невиплати зарплати я вважаю малоймовірним, що нинішній український уряд буде виплачувати якусь винагороду членам наглядової ради”, – резюмував колишній член наглядової ради.

Також Андерс Ослунд розкритикував президента Зеленського. Мовляв, основна проблема в тому, що президент і його депутати не вірять у хороше корпоративне управління.

“Ми — іноземні члени наглядових рад тринадцяти великих державних компаній і банків — наполегливо працювали, щоб спробувати поліпшити державні компанії України. Від президента (єдиного президента України, з яким я ніколи не зустрічався) ми отримуємо тільки образи і перешкоди”, – відзначив Ослунд.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com