Ескізний проект майбутнього будинку - Київ.Info

Ескізний проект майбутнього будинку

Проектування і будівництво власного будинку своїми силами цілком можливі. Але тут треба мати не тільки саме бажання, потрібно уважно вивчити будівельну літературу.

Проте найправильніший шлях – це:

 • купити готовий проект;
 • замовити індивідуальний проект; 
 • замовити будівництво.

Деякі будівельні компанії надають проект будинку безкоштовно при замовленні його будівництва. Проекти двоповерхових будинків також можна замовити безпосередньо в інтернеті.

Отже, перше, що потрібно для себе усвідомити – будинок потрібно захистити від впливу зовнішнього середовища. А це не тільки вітер, заморозки, дощ, а й вплив ґрунтів, які теж можуть бути агресивними.

Будинок повинен відповідати основним вимогам:

 1. конструктивна стійкість і незмінність;
 2. захист від атмосферного впливу (вітер, вологість, перепад температур, сонячне випромінювання);
 3. захист від впливу ґрунтів і геологічних аномалій;
 4. забезпечення інженерною інфраструктурою.

Усе інше – справа смаку і предмет нескінченних суперечок професіоналів та аматорів.

Будинок повинен бути естетично приємними. Дуже добре, коли є багато спалень, величезна вітальня, басейн та тренажерний зал, робочий кабінет. Але, по-перше, це недешево, а по-друге – середньостатистичній сім’ї в Україні просто немає потреби мати багато кімнат. 

Розробка ескізного проекту

Робота на цьому етапі починається з плану будинку, визначення його габаритів й місця розміщення на ділянці, з урахуванням граничних параметрів допустимого будівництва.

Також треба скомпонувати приміщення. Цей процес може бути настільки захопливим, що переробляти планування, міняючи місцями приміщення, змінюючи їх розміри, додаючи та видаляючи кімнати, ви можете витратити більшу частину часу.

Сьогодні інтернет рясніє проектами, і підібрати планування, схоже на те, що вам потрібно, можна досить швидко.

При компонування приміщень потрібно дотриматись деяких правил:

 • Усе приміщення необхідно проектувати з урахуванням розташування будинку щодо сторін світла. Тобто, спальні, вітальня, бажано кухня, повинні бути орієнтовані на сонячну сторону, а технічні й підсобні приміщення тощо – на північ, при цьому на північну сторону бажано розміщувати якомога менше вікон.
 • Усі інженерні системи необхідно розміщувати компактно. Тобто, котельню, санвузли, кухню краще компонувати ближче один до одного, як по горизонталі, так і по вертикалі. Санвузол на 2-му поверсі потрібно розміщувати над санвузлом на 1 поверсі. Хоч це в індивідуальних будинках не є обов’язковою вимогою. Однак це може позбавити від неприємних сюрпризів і зайвої витрати матеріалів.
 • Обов’язково пам’ятайте про тамбур.

Фасади

Фасади кажуть багато чого про його власника. За фасадом ми визначаємо, до якого стилю або епохи відноситься будинок.

Робота над фасадами – це 100% творча робота. Гарний фасад можна зробити використовуючи різні секрети:

 • Вікна різних розмірів.
 • Використовувати в оздобленні фасадів кілька типів матеріалів. Наприклад, має дуже добрий вигляд використання або імітація дерева зі штукатурним пофарбованим фасадом, цегла + штукатурка, використання в обробці натурального або штучного каменю тощо.
 • Використання різних кольорів. Зазвичай в північних регіонах намагаються використовувати кольори теплих тонів.
 • Декоративні елементи. Сьогодні дуже великий вибір елементів для декору фасадів.

У цих порадах не варто переборщувати. Інакше будинок буде схожий на нове диво світу. На етапі ескізного проектування необхідно визначиться з конфігурацією даху. Чим складніше план будинку – тим, відповідно, дорожче.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com