"Як тебе не любити...": книги, дія яких відбувається в Києві - Київ.Info

“Як тебе не любити…”: книги, дія яких відбувається в Києві

Київ — це не просто столиця України, а й прекрасне місто, яке зачаровує кожного. Це місто, куди приїжджають найцікавіші та найвідчайдушніші люди з усієї країни. Це місто зі своїми неповторними історією та духом, зі своїми оберемками таємниць. Недарма, дуже часто письменники місцем дії своїх творів обирають саме столицю. Художні книги про Київ сьогодні в нашій добірці.

Коли чуєш фразу «книжки про Київ», то перший твір, що спадає на думку кожному українцеві, знайомому з класикою, — це, звичайно, «Місто» В. Підмогильного. Славнозвісна історія Степана Радченка — це не тільки яскравий і майстерний портрет доби та новий щабель розвитку української літератури, це ще й карта Києва 20-х років минулого століття. Київ у цьому романі — це місто змін: воно змінює головного героя, але й змінюється саме. Адже такі правила диктує епоха.

Проза сучасних українських письменників теж не оминає Києва. Олесь Ільченко у творі «Місто з химерами» змальовує столицю України початку ХХ століття і зображує життя архітектора Владислава Городецького. Ми дізнаємося більше про той Київ, яким його бачили Лариса Косач та Ігор Сікорський, опиняємося в атмосфері таємниць, які автор пропонує читачеві розгадувати разом.

Книги про Україну та Київ — це не лише історичні чи біографічні твори, а також і своєрідна містика. Роман Маргарити Сурженко «Квартира київських гріхів» занурює читача в містичну сюрреалістичну атмосферу сучасного Києва. Головний герой Саша потрапляє в незвичайну квартиру, в якій мешкають сім гріхів. Потрапити туди — це вже небезпека. Чи зможе Саша пройти всі випробування, перемогти спокуси й вибратися? Дізнаєтеся про це в романі. Крім того, цей твір сповнений непідробною любов’ю до Києва. Якщо ви тільки пізнаєте це місто й хочете його полюбити, то цей твір точно для вас.

Сучасна українська література представляє кращі книги, які відзначаються значною прихильністю читачів та здобувають відзнаки на конкурсах. Приклад цьому — роман Марини Гримич «Клавка», який розповідає історію про секретарку Спілки письменників України, яка потрапляє у вир сумнозвісних подій пов’язаних із Пленумом, на якому піддали критиці багатьох українських письменників, серед яких — М. Рильський, Ю. Яновський. Письменниця майстерно переплітає сюжетні лінії персонажів вигаданих і тих, які мають прототипів. Читач опиняється в атмосфері літературних інтриг, приправлених радянською дійсністю. Дія твору відбувається в повоєнні часи та знайомить читача з тим Києвом, якого вже немає, з такими вже історичними явищами як Євбаз, РОЛІТ, радянські комуналки та багато іншого. Ця книжка — справжній гід Києвом минулого століття як для приїжджих, так і для киян, які всього того вже не застали.

Зацікавлює також продовження «Клавки» — роман «Юра». Твір оповідає вже про сина головної героїні. Юра — з одного боку, представник, так званої, «золотої молоді», а, з іншого, — син жінки, яка, попри все, намагається підтримувати та захищати українських письменників, використовуючи весь свій уплив. Юнак потрапляє на роздоріжжя, коли йому доводиться обирати між совістю й успішним майбутнім, а тут ще й «привиди» з минулого його матері не дають спокою.

Купити сучасну прозу українських письменників ви можете в наших книгарнях та інтернет-магазині.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com