Як обрати домофон | Київ.Info

Як обрати домофон

Домофон сьогодні – це один з обов’язкових елементів безпеки будинку або квартири. Коли приходить чужа людина «з доставкою піци», то хочеться бути впевненим в тому, що у нього в руках дійсно піца, а не щось більш небезпечне. Водночас з розвитком ринку з’явилася величезна кількість моделей домофонів з різними функціями – як тут розібратися й купити відеодомофон чи інший пристрій?

Вивчаємо будову домофона

Домофон складається з декількох основних блоків, дротового або бездротового з’єднання між ними, управлінням замком на вхідних дверях та/або центральних воротах тощо.

Зовнішній блок називається виклична панель, і може бути двох видів:

  • аудіопанель – блок з кнопкою виклику, мікрофоном і динаміком (запитати, хто прийшов);
  • відеопанель – блок, додатково оснащений і оком відеокамери (побачити, хто прийшов).

Є можливість облаштування прихованого відеоспостереження. Для цього необхідно встановити блок викличної аудіопанелі та додатково невеликий об’єктив – компактну камеру, приховану у корпусі.

Особливості пристрою

Головне у панелі – це не краса, розподільна здатність камери або гучність динаміка. Головна вимога – максимальний захист і стійкість до пошкоджень:

  • міцний цільний металевий корпус;
  • гладкі й втоплені кнопки;
  • захист від води, бруду, піску;
  • загартоване скло на об’єктиві камери тощо.

Серед інших секретів і особливостей панелі можна відзначити ІЧ-підсвічування. Домофон з ІЧ-камерою допоможе навіть у повній темряві побачити того, хто стоїть біля дверей.

Але серцем домофона є центральний блок, який не тільки дає інформацію (аудіо-, відео-) про те, хто прийшов, але також може управляти замком на дверях, працювати із магнітним ключем, обробляти сигнал відразу з кількох викличних панелей і тощо. Центральний внутрішній блок (встановлюється всередині приміщення, квартири, будинку) також може бути двох видів:

  • абонентська аудіопанель – дозволяє вести переговори з людиною під дверима;
  • абонентська відеопанель – дозволяє побачити того, хто прийшов і дзвонить у двері.

Раніше відеодомофон був помітно дорожче аудіо-моделей, проте сьогодні ціна не настільки вище, наскільки вище безпека і функціональність даного рішення. Тому кількість моделей відеодомофонів вже на порядок перевищує кількість моделей звичайних аудіодомофонів.

Відносно типу встановленого дисплея відеодомофона – ситуація схожа. Сьогодні відеодомофон з ЖК-дисплеєм (LCD) зустрічається раз в 10 частіше, ніж моделі з застарілим «кінескопом». Це цілком зрозуміло технологією і ціною: ЖК-дисплей дозволяє зробити корпус вузьким, відрізняється заниженим енергоспоживанням та тривалим терміном служби.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com