Безпечна оренда квартири — грамотна складений договір – Київ Інфо

Безпечна оренда квартири — грамотна складений договір

Українці, що часто орендують житло, добре знають важливість складання письмового договору. Це єдине офіційне підтвердження співпраці орендаря та орендодавця. Підписання документа відлякує шахраїв і гарантує дотримання інтересів зацікавлених сторін. Тому важливо грамотна прописати всі пункти орендної угоди.

Вигода підписання орендного договору

Природно, офіційне співробітництво має на увазі обов’язки з боку квартиронаймача і власника житла. Власник повинен платити податки відповідно до житлового кодексу. Орендар гарантує дотримання умов, прописаних у документі.

Перед підписанням контракту важливо оцінити його позитивні та негативні сторони:

  • Можливість швидкого вирішення конфліктних ситуацій. Якщо договір містить детально описані права та обов’язки зацікавлених сторін між наймачем і наймодавцем рідка виникають непорозуміння.
  • Відсутність необґрунтованих звинувачень. Власнику житла не вдасться виселити орендаря без вагомих причин до закінчення дії угоди. Винятком є ситуації, коли мешканці порушують умови контракту.
  • Відсутність проблем з представниками влади. Якщо власник нерухомості оплачує податки до квартиронаймача не буде претензій з боку закону.

Також оренда квартири повинна підтверджуватися описом майна. Документ не обов’язковий якщо здаються порожні приміщення. В інших ситуаціях важливо описати стан наявних в кімнатах меблів, техніки та інших речей.

Правила складання письмової угоди

Якщо вдалося знайти житло в оренду потрібно скласти письмову угоду. Квартиронаймач повинен підготуватися до наступних етапів:

  • Підготовці типових бланків в необхідній кількості примірників. Важливо уважно вивчити кожен пункт угоди та прописати додаткові вимоги залежно від особистих потреб орендодавця або орендаря.
  • Перевірці документації власника житла. Потрібно впевнитися що паспортні дані відповідають інформації в правовстановлюючих документах на квартиру. Інакше можлива зустріч з шахраєм.
  • Обговорення умов продовження або розірвання договору з власником квартири. Це допоможе уникнути проблем при виселенні після закінчення оренди.

У разі співпраці строком більш календарного року важливо зареєструвати документ в юридичній конторі. При менших строках завірення нотаріуса необов’язково. Контракт набирає чинності після його підпису орендодавцем і орендарем.

Важливі пункти, що містяться в договорі

Не допустити необґрунтованих претензій в майбутньому допоможуть поради фахівців. Зокрема, важливо в угоду внести додаткові дані актуальні для зацікавлених сторін. Відповідно до сформованих обставин в документ можна внести наступні пункти:

  • Особливості проживання з домашніми тваринами. Це важливо власникам котів і собак. Не варто приховувати від наймодавця наявність домашнього вихованця. В майбутньому це може привести до серйозних проблем аж до виселення без повернення застави.
  • Час приходу власника житла для зняття показань приладів, обліку споживання ресурсів. Так можна убезпечитися від докучливих орендодавців, які без видимих причин будуть приходити в гості.
  • Правила оплати оренди. Важливо чітко прописати календарну дату і розмір орендної ставки. Це вигідно обом сторонам угоди.
  • Люди, які мають право проживати разом з головним наймачем. Часто сім’ї складаються з двох і більше осіб. Важливо внести кожного мешканця в письмову угоду.

Як стверджують досвідчені ріелтори, максимум даних, прописаних в орендну угоду, допомагає запобігти суперечки між власником нерухомості та тимчасовими мешканцями. Це забезпечить спокійний сон кожній стороні угоди.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook