На первинному ринку житла поступово відновлюється попит | Київ.Info

На первинному ринку житла поступово відновлюється попит

За підсумками червня на первинному столичному ринку житла спостерігалася суттєва активізація покупців. Про це повідомила директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу Polaris Home&Plaza Анжеліка Саакян.

За її словами, за минулий місяць кількість звернень у відділи продажів будівельних компаній збільшилася на 45% порівняно з квітнем і практично зрівнялася з показниками передкарантинного лютого. Експерт зазначила, що порівняно з травнем у червні зростання продажів по Києву у сегментах економ-класу і елітного житла зріс на 3-5%, в об’єктах бізнес-класу – на 5-7%, в будинках комфорт-класу – на 8-10%, в об’єктах нових форматів – в середньому на 12%.

На думку Саакян, на даний момент найбільшою популярністю користуються об’єкти нових форматів, на яких сконцентровано близько 70% існуючого попиту.

Вона нагадала, що близько 1/3 всіх споруджуваних ЖК відносяться до категорії об’єктів «нових форматів»: об’єкти формату «місто в місті», багатофункціональні ЖК, об’єкти еко-формату та live-work-play.

«На сьогоднішній день ринок переживає суттєве переформатування пропозиції. Зважаючи на зрослі вимоги покупців до якості будівництва і створюваних об’єктів внутрішньої інфраструктури, девелопери все частіше переорієнтуються саме на будівництво об’єктів нових форматів.

Ще на початку 2019 року кількість таких об’єктів становила не більше 20%, а вже до середини 2020 року їх кількість збільшилася до 30-35% від усього обсягу споруджуваних ЖК», – підкреслила Анжеліка Саакян. На думку експерта, в контексті проблем, що виникли з інвесторами об’єктів «Укрбуду» та АКБ «Аркада», важливим аспектом популярності об’єктів нових форматів є надійність забудовників і наявність неспірній дозвільної документації.

Саакян розповіла, що за останні 2 місяці покупець, перш ніж зробити свій вибір, став більш уважно вивчати питання: як велося будівництво під час активної фази карантину, були зупинки і з чим вони були пов’язані. За оцінками забудовників, при збереженні економічної стабільності в найближчі 2 місяці зростання продажів продовжиться в середньому на 5-6% в об’єктах економ-і комфорт-класу і до 8-10% на житло нових форматів.

«У цьому році стандартної паузи в продажах, як це відбувається часто в липні-першій половині серпня, не відбудеться. А пік продажів в 2020 році настане у вересні-жовтні», – сказала вона. За останні 2 місяці ціни на первинному ринку Києва не зазнали істотних змін. Тільки в 10 споруджуваних об’єктах вартість кв. м була збільшена в середньому на 3-5%, але дане збільшення, як вважає експерт, пов’язане з переходом будівництва об’єкта на новий етап.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook