На вищу освіту планують виділити 40 мільярдів гривень: на що спрямують гроші? | Київ.Info

На вищу освіту планують виділити 40 мільярдів гривень: на що спрямують гроші?

Значна частина видатків бюджету 2021 року буде спрямована на капітальні інвестиції та інноваційний розвиток галузі – Роман Єрмоличев.

На підготовку фахівців з вищою освітою, забезпечення студентів, аспірантів і докторантів планують виділити майже 40 мільярдів гривень, що на 8,3 мільярда гривень більше, ніж було виділено 2020 року. Про це розповів заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев у своїй колонці для Інтерфакс-Україна.

Загалом на всю освіту у проєкті державного бюджету на 2021 рік передбачено 173,8 мільярда гривень, що на 34 мільярди більше, ніж минулого року.

Що робитимуть з грошами, виділеними для сфери вищої освіти?

Роман Єрмоличев зазначив, що вперше за всі роки незалежності враховано безпрецедентну за роки незалежності суму – 1 млрд гривень для інвестицій у модернізацію та техногенну безпеку системи гуртожитків.

Із боку закладів освіти, аби досягнути вагоміших результатів, буде затверджено порядок щодо співфінансування.

Заступник міністра фінансів України повідомив, що у 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання планують протестувати у майже 400 тис. осіб.

На проведення ЗНО, єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту для здобуття ступеня магістра буде виділено 431,4 мільйона гривень.

За словами Єрмоличева, чимало видатків із бюджету 2021 року буде спрямовано на капітальні інвестиції.

З огляду на наведені акценти проєкту освітнього кошторису, є підстави вважати, що значна частина видатків бюджету 2021 року буде спрямована на капітальні інвестиції та інноваційний розвиток галузі.

Нагадуємо, що 102,5 мільярда гривень пропонують спрямувати на освітню субвенцію для виплати зарплат вчителям та 4,5 мільярда гривень – на виплату академічних стипендій.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook