Невакцинованих українців з листопада усунуть від роботи без збереження зарплати та стажу – Київ Інфо

Невакцинованих українців з листопада усунуть від роботи без збереження зарплати та стажу

В Україні відсторонятимуть від роботи невакцинованих від COVID-19 українців без збереження зарплати. Нові правила набудуть чинності вже 8 листопада. Про це заявили у Кабміні.

Діятиме обмеження для працівників професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим. Серед них – співробітники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; місцевих держадміністрацій та структурних підрозділів; всіх навчальних та наукових установ.

Безпосередньо усувати працівників, які відмовляються чи ухиляються від вакцинації, будуть керівники органів прокуратури та установ, у яких працюють. Термін усунення діятиме доти, доки людина не вакцинується. До того часу йому доведеться сидіти без зарплати. Відповідно до законодавства, заробітна плата нараховується співробітнику за виконану роботу, а оскільки відсторонений співробітник виконувати її не може, то відповідно зарплату йому не виплачуватимуть.

Той період, коли працівник не буде на робочому місці, йому не буде зараховано до стажу. Якщо він у цей період захворіє, то оплачувати лікарняний роботодавець йому не буде.

Знову вийти на роботу співробітник може на підставі надання сертифікату про вакцинацію або у разі зупинення дії постанови Кабміну.

Не робити вакцину можуть громадяни, які мають для цього протипоказання. Їхній перелік Кабмін опублікував напередодні. У такому разі працівник повинен надати роботодавцю медичний висновок щодо наявності протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com