Нові державні релігійні свята: особливості законопроекту | Київ.Info

Нові державні релігійні свята: особливості законопроекту


Роботодавцям рекомендуватимуть надавати вихідний день працівнику, який відзначає одне з державних релігійних свят.

Президент України Указом від 30.07.2020 № 303/2020 доручив Кабінету Міністрів разом з релігійними організаціями опрацювати питання щодо надання державного статусу окремим релігійним святам, зокрема: Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим, внести на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект.

Особливості ініційованого законопроекту пояснив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква.

Так, законопроект має запровадити законодавчу норму, згідно з якою роботодавцю рекомендується надавати вихідний день працівнику, який відзначає одне з цих свят відповідно до належності до тієї чи іншої релігійної конфесії.

За словами заступника керівника ОП, такий підхід дасть змогу забезпечити дотримання традицій святкування та продемонструє відданість України принципам рівності, толерантності та взаємоповаги. Крім того, представники релігійних громад зможуть реалізувати своє право на вільне віросповідання без жодних порушень споконвічних традицій.

«Філософією цього документа є побудова в Україні мультиконфесійного толерантного суспільства відкритого типу. Адже саме такі принципи втілені у розвинутих демократичних країнах», – сказав він.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook