Перепис населення знову відклали, а його вартість – збільшили | Київ.Info

Перепис населення знову відклали, а його вартість – збільшили

Державна служба статистики запропонувала Кабінету Міністрів України провести перепис населення у 2023 році. Водночас Держстат пропонує виділити на сам перепис і підготовку до нього понад 7 мільярдів гривень.

Відповідне рішення Кабінет Міністрів України може схвалити вже на засіданні 9 грудня. Проєкт розпорядження подала Державна служба статистики.

У проєкті є всього 2 пункти. Перший стосується самого проведення перепису населення. Це пропонують зробити у 2023 році, але остаточної дати поки немає. Другий пункт скасовує попереднє розпорядження щодо перепису.

До слова, зросте й вартість проведення – до 7,26 мільярда гривень. Спершу, коли перепис населення планували провести у 2020 році, на нього виділяли 3,43 мільярда гривень.

Для чого Україні перепис і чому його досі не провели

За увесь час незалежності в Україні провели всього один перепис – у 2001 році. Водночас ООН радить проводити перепис кожні 10 років.

В Україні ледь не останні 10 років планують провести новий перепис. Володимир Зеленський, ледь не щойно ставши президентом, почав говорити про необхідність нового перепису.

Його мали б провести вже в грудні 2020 року, а за рік до того навіть почали активну підготовку. Втім, всі плани поламала пандемія коронавірусу.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook