Політичний оглядач пояснив, чому українці обирають одних і тих самих кандидатів | Київ.Info

Політичний оглядач пояснив, чому українці обирають одних і тих самих кандидатів

Чинні міські голови українських міст отримують перемогу на виборах, тому що люди не бачать їм гідної заміни. Відсутність альтернативи також впливає і на явку виборців, яка цьогоріч була дуже низькою. Таку думку в ефірі Українського радіо висловив політичний оглядач Леонід Швець.

Прагнення до стабільності та відсутність альтернативи

“Так, у Харкові в Кернеса політично немає конкурентів взагалі. Люди знають, що у нього досить суперечлива біографія, але вони вважають, що без нього буде гірше. Якщо говорити про Лозинського, то з іншого боку, у його окрузі не було людини, яка могла вийти і кинути йому виклик. Щодо Києва, то у жодної політичної сили також не знайшлося людини, яка б склала Кличку справжню конкуренцію, і яку кияни сприйняли як справді альтернативу. Феномен Труханових, Кернесів, Кличків і полягає у тому, що тільки-но з’явиться інша така людина, вони луснуть, як кулька. Але таких людей немає. І це частково відповідь на те, чому люди так мало пішли на ці вибори. Вони не бачать альтернативи”, – сказав політичний оглядач.

За словами Швеця, нині у країні існують крайнощі, за якими обирають владу.

“Або давайте візьмемо когось з вулиці, всадимо в депутатське крісло і, може, воно щось зробить. А з іншого боку, давайте нічого не міняти і нехай буде той пан, який з 90-х банкує за наш рахунок. А треба шукати сплав досвіду, знань з порядністю, з розумінням, як розвивати і розвиватися. Це дуже проста формула, але поки що ніде ми не можемо її знайти”, – уточнив він.

Причини низької явки

За словами експерта, мала кількість українців, які взяли участь у виборах, не була несподіванкою.

“Я рахую, що такий спад ─ це реакція на дуже незадовільний попит на політичному ринку. Не тому, що його немає. Взагалі по країні не можна виділити якісь політичні сили, які отримали з цих виборів зиск. Хіба що партії мерів. Деякі сильні мери перемогли і провели свої сили до рад. А решта національних проєктів провалилися”, – уточнив політичний оглядач.

Вні акцентував увагу на результатах кількох політичних сил.

“Я б звернув увагу на дуже невдалий виступ партії “Батьківщина”, яка завжди вважалася партією з дуже сильними місцевими осередками. На попередніх виборах в цілому по країні “Батьківщина” була другою, а зараз її практично немає. У загальнонаціональному плані вона пропала. Ви собі уявляєте українську політику, з якої випала Юлія Тимошенко? Олег Ляшко ─ це також людина-бренд, дійсно потужний політик. Його “Радикальна партія” пролетіла повз парламентські вибори і намагається відродитися. Але він поки що не може перемогти на окрузі на Чернігівщині. Щось відбувається в українській політиці”, – констатував Швець.

Про “5 запитань Зеленського”

За словами політичного оглядача, результати “Слуги народу” на місцевих виборах не є провалом, адже їхні кандидати “потрапили у багато рад”. Проте негативну роль тут відіграло опитування від президента.

“Для мене ознакою провалу “Слуг народу” є саме славнозвісне і дивне опитування. І воно більше свідчить про те, що відбувається, на жаль, на нашій верхівці. Їх ніхто не змушував робити те, що вони зробили. Це опитування сказало більше про цю партію, ніж будь-яке голосування. Те, як це було задумано, як було організовано, як було проведено, а навіть більше не проведено. Воно відбулося менше, ніж на половині дільниць. За їхніми екзитполами, опитано десь 17% населення”, – пояснив він.

Щвець додав, що при проведенні справжніх екзитполів людина має відповісти ще на кілька десятків питань. Після цього формується портрет виборця, за яким складається репрезентативна вибірка, яка відповідає демографії в Україні.

“А ми побачили інше: 5 питань на папірці і жодної інформації про виборців. Тобто ці цифри дійсно не можна озвучувати. Вони смішні. Це не відображає думку народу. І ці цифри взагалі незначущі. Тому соромно ними розмахувати. Мені здається, що це опитування ─ неспровокована відповідь не народу, а саме влади про власний інтелектуальний рівень. І відповідь для них дуже не компліментарна”, – резюмував він.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook