У 67% випадків українські «швидкі» приїжджають на виклик не вчасно | Київ.Info

У 67% випадків українські «швидкі» приїжджають на виклик не вчасно

Дві треті українських пацієнтів, які викликають «швидку» вчасно не отримують екстрену медичну допомогу. Про це на брифінгу 27 липня повідомили міністр охорони здоров’я Максим Степанов та заступниця міністра Ірина Садов’як. «Ті нормативи, які встановлені, вони складають 10 хвилин по місту та 20 хвилин за містом», — сказав Степанов, додавши, що лише у 17-18% випадках виклику «швидкої», машина вкладається у потрібний час приїзду. Він також додав, що в такі нормативи мають вкладатися не менше 75% машин швидкої допомоги.

За словами Садов’як із загальної кількості випадків, а це 6,8 мільйона викликів, 4,7 мільйона є невчасними. Вона назвала ці показники «дуже поганими». Ірина Садов’як уточнила, що наразі на підконтрольних уряду територіях працює 25 регіональних центрів екстреної допомоги та медицини катастроф.

Вона також розповіла, що виклики швидкої допомоги можна поділити на такі категорії: Критична категорія («швидка має приїхати протягом 10 хвилин») та категорія екстрених викликів (Передбачає прибуття протягом 20 хвилин). Неекстрені виклики направляються до відповідного закладу охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу. Якщо такої можливості немає, то машину швидкої допомоги, яка не виконує критичні чи екстрені виклики, направлять до пацієнта.

У МОЗ вважають, що «швидкі» не вкладаються у нормативи, зокрема тому, що водії не завжди поступаються швидкій на дорогах. З огляду на це, у МОЗ вважають необхідним збільшувати штрафи за непропуск машини екстреної меддопомоги необхідно.

Крім того, станом на сьогодні в Україні 1807 карет «швидкої», які старше 10 років або які не підлягають експлуатації. Тому, до кінця року МОЗ планує придбати приблизно 400 автомобілів, які будуть розподілені між областями. Як зазначив Максим Степанов, уряд цього року збільшив фінансування екстреної меддопомоги на 40%, Ці кошти мають піти на збільшення заробітної плати, комплектацію лікарськими засобами та медичними виробами, заміну автопарку екстреної швидкої допомоги.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook