У Києві можуть закрити десятки коледжів і технікумів | Київ.Info

У Києві можуть закрити десятки коледжів і технікумів

У столиці вже в наступному році можуть закрити 29 навчальних закладів I-II категорії, тобто коледжі, технікуми і деякі училища. Виявляється, в проекті держбюджету на 2018 рік не передбачено їх фінансування, а саме не виділяється дотація на їх утримання.

“Єдиний регіон України, якому не передбачена необхідна дотація на 2018 рік, це Київ. Сума необхідної дотації – 271 мільйон гривень. Ці гроші призначаються на зарплати працівникам, і якщо коштів не буде, навчальні заклади можуть закрити, адже в міському бюджеті на ці цілі грошей немає. Для порівняння, за 271 мільйон гривень можна повністю замінити дорожнє покриття уздовж швидкісного трамвая”, – пояснює радник мера Києва Дмитро Білоцерківець.За його словами, щоб вирішити ситуацію, в парламенті вже зареєстрували бюджетну пропозицію, щоб дотація все ж була виділена.

“У деяких навчальних закладів панікують. “Якщо не будуть виплачувати зарплату, звичайно ж, буду звільнятися і шукати роботу там, де платять, але на базар торгувати не піду”, –  одна з викладачів коледжу Олена.

Але не всі піддаються паніці. “З наступного року, відповідно до закону, ми залишаємося в системі вищої освіти, але фінансування повинно бути з міського бюджету. При цьому з бюджету країни обіцяють субвенції. Але якщо місто не подужає всієї суми, то, найімовірніше, не всі навчальні заклади зможуть витримати такі навантаження. Для коледжів, які знаходяться в системі університетів, фінансування буде, якщо того захоче керівництво вузу. Ми поки не панікуємо. якщо не буде держзамовлення, значить, перейдемо на контрактне навчання. Скорочувати нікого не збираємося”,- пояснив “Сегодня ” заступник директора з навчально-виховної роботи Київського коледжу зв’язку Володимир Шматко.

Експерти заспокоюють. “Ситуація до кінця ще не вирішена на рівні Верховної Ради, але впевнений, що рішення знайдуть і нікого закривати не будуть. Викладачів скорочувати теж не будуть”,  пояснив “Сегодня” екс-міністр освіти України Василь Кремень.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook