У Раді підрахували, скільки українців буде вакциновано від COVID-19 за бюджетний кошт | Київ.Info

У Раді підрахували, скільки українців буде вакциновано від COVID-19 за бюджетний кошт

У законопроект про бюджет на 2021 рік заклали надто низькі суми на закупівлю вакцин від коронавірусу. Грошей вистачить лише для 2 млн людей.

Про це заявив голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає УНН. «Якщо говорити про вакцинацію і бюджет наступного року, то якщо ви порахуєте орієнтовну вартість вакцини, яка оголошена на сьогодні 40-50 доларів за дозу, і те що закладено в бюджеті – це різні вартості. Якщо порахувати на 40-50 доларів, то це близько 2 млн людей заплановано для вакцинації. Це мало, недостатньо для того, аби зробити за державний кошт нормальний захід. Це викликає запитання до законопроекту про державний бюджет», – сказав Гетманцев.

Раніше глава Мінфіну Сергій Марченко заявляв, що у проекті держбюджету на 2021 рік уряд передбачив 2,6 млрд грн на закупівлю вакцини від коронавірусу із розрахунку $6 за дозу, і цього мало б вистачити на 7 млн доз.

Також повідомлялося, що завдяки системі глобального доступу до вакцин проти коронавірусу COVAX Україна гарантовано отримає вакцини для 20% населення (на 8 млн громадян). Водночас потужності українських фармацевтичних підприємств дозволяють виробляти 30-40 мільйонів доз вакцини від коронавірусу в рік.

Україна вже має домовленості про поставки вакцини від COVID-19 майже з кожною компанією, яка займається її розробкою.

Згідно соцопитування, менше половини (47%) українців готові безкоштовно вакцинуватись від COVID-19.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook