Українці отримують зарплату, меншу від фактичного прожиткового мінімуму | Київ.Info

Українці отримують зарплату, меншу від фактичного прожиткового мінімуму

В Україні люди отримують мінімальну заробітну плату меншу, ніж фактичний прожитковий мінімум.

Про це в ефірі ток-шоу “15” телеканалі ZIK заявив народний депутат України від партії “Слуга народу”, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Данило Гетьманцев зауважив: якщо в країні росте мінімальна заробітна плата, відповідно, ростуть всі ціни і це абсолютно взаємопов’язані явища, які нормальні для будь-якої країни.

Якщо ж говорити про рівень забезпечення населення, продовжив політик, то в Україні є дві базові категорії: прожитковий мінімум та мінімальна заробітна. Натомість прожитковий мінімум поділяється на номінальний, який рахується в бюджеті, і фактичний, який рахує сама держава.

Так, за словами Гетманцева, той прожитковий мінімуму, що закладений в бюджеті, вдвічі відрізняється від того, що рахує держава.

“І це є проблемою. На сьогодні не можна його підвищити вдвічі, бо у бюджеті просто немає для цього ресурсу”, – зазначив нардеп.

Окрім цього, додав Данило Гетманцев, в Україні люди отримують мінімальну заробітну плату меншу, ніж фактичний прожитковий мінімум, через що третина всіх працюючих перебуває за межею бідності.

“Це абсолютно неприпустимі речі”, – акцентував парламентар й додав, що Кабмін спільно з ВРУ працює над вирішенням цього питання.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook