В Україні з’явиться реєстр громадян, які безоплатно отримали землю | Київ.Info

В Україні з’явиться реєстр громадян, які безоплатно отримали землю


У Держгеокадастрі планують створити реєстр осіб, які реалізували своє право на отримання земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Виявлено численні порушення приватизації, зокрема реалізація безоплатного права на 2 га землі одними і тими ж людьми кілька разів у різних регіонах. Найближчим часом інформацію про цих осіб буде опубліковано.

«Ви не повірите, але до сьогодні в нашій державі, роздаючи сотні тисяч гектарів землі шляхом безоплатної приватизації, держава не має офіційного єдиного реєстру громадян України, які отримали безоплатно 2 гектари. Наразі триває процес створення такого реєстру», – наголосив очільник Держгеокадастру.

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко під час презентації попередніх результатів аналізу матеріалів безоплатної приватизації земель впродовж 2013-2020 років, повідомив, що щороку в межах безоплатної приватизації у приватну власність громадян України передавалось близько 100 тис. га земель.

За цей період 445 486 громадян отримали безоплатно у приватну власність земельні ділянки за рішеннями територіальних органів Держгеокадастру. Загальна площа виділених ділянок – 690 тис га. 570 тисяч га були надані українцям для ведення особистого селянського господарства.

Держгеокадастр виявив вже понад 10 тисяч наказів про відведення землі, які потенційно є подвійною приватизацією. Зараз триває перевірка наказів, виданих по всій країні, ідентифікуються особи, які брали участь у приватизації земель. Інформація про виявлені факти порушень, зокрема подвійної приватизації земель, буде передана до правоохоронних органів. Водночас, для осіб, що свідомо, чи несвідомо взяли участь у таких діях, є можливість добровільного повернення земель, які були незаконно приватизовані.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook