В Україні зробили крок до переходу на електронні трудові книжки | Київ.Info

В Україні зробили крок до переходу на електронні трудові книжки

Пенсії та соціальні виплати будуть призначатися автоматично .

Верховна Рада 2 вересня проголосувала в першому читанні за законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”, завдяки якому в Україні вдасться запустити електронні трудові книжки і скасовувати ведення документу у паперовій формі.

Про це йдеться на сайті ВР.

За документ проголосували 283 нардепи. Згідно з проєктом закону, протягом найближчих 5 років буде використовуватися як паперовий, так і електронний варіант трудової.

У пояснювальній записці йдеться, що відомості про діяльність до Держреєстру буде вноситися через портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованої або оцифрованої копії трудової книжки. Відповідну інформацію будуть вносити працівник і роботодавець з обов’язковим електронним підписом.

Після внесення цих відомостей до Державного реєстру роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівнику під підпис. Передбачено також, що роботодавець зобов’язаний вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Крім того, електронна трудова книжка дасть можливість уповноваженим органам призначати українцям пенсію автоматично (без особистого звернення особи) зі збереженням права відстрочення виходу на пенсію. Втім, якщо особа перенесе призначення виплат та буде надалі працювати, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %.

У межах автоматичного призначення пенсій також передбачено можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найвигіднішого варіанту для призначення виплат, включаючи дату такого призначення.

Раніше у Державній службі статистики підрахували, що кожен п’ятий українець працює без трудової книжки.  Від січня до березня 2020 року 3,4 млн українців були неформально зайняті. З них 1,35 млн жінок та 2 млн чоловіків віком 15-70 років.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook