Засновник Apple Стів Возняк нагородив у Києві «білих» хакерів | Київ.Info

Засновник Apple Стів Возняк нагородив у Києві «білих» хакерів

Стів Возняк (перший ліворуч) вручив нагороди

У суботу, 30 вересня в Києві в салоні найбільшого в світі літака Ан-225 «Мрія» пройшла церемонія нагородження кращих учасників баг-хантінг марафону HackIT Cup, – «білих» хакерів, які шукали уразливості в програмних продуктах.

Вручав призові премії співзасновник компанії Apple Computer Стів Возняк і творець пакету програмного забезпечення для шифрування електронної пошти PGP Філіпп Циммерман.

Марафон проходив з 23 по 30 вересня в Харкові і Києві в рамках III міжнародного форуму з кібербезпеки HackIT-2017.

Призовий фонд кубка – 25 000 хакенів (1 хакен = 1 долару США).

Як повідомляє сайт Hackit.ua, учасниками марафону стали 30 «білих» хакерів з усього світу: Україна, Франція, Німеччина, Швеція, Пакистан, Індія, Єгипет, Росія, Бельгія, США, Ірак, Нідерланди.

Учасники марафону перевірили на міцність 5 програмних продуктів, які для злому надали їх власники — великі українські компанії.

«Такий злам програмного забезпечення на прохання його створювачів називається «білим» хакерством», – пояснив організатор міжнародного форуму з кібербезпеки HackIT Микита Книш. – Ми вже кілька років працюємо над створенням в Україні спільноти фахівців з кібербезпеки. Марафон — спосіб привернути і заохотити кращих. Хто знайде більше вразливостей, отримає найбільшу частку призового фонду в 25 тисяч хакенів».

Треба уточнити, що хакени — спеціальна українська криптовалюта для тих, хто надає і отримує послуги у сфері кібербезпеки. Її презентація відбулася на форумі HackIT 23 вересня. За номіналом 1 хакен дорівнює 1 долару.

У роботі форуму взяли участь найбільші експерти кібербезпеки з усього світу. На HackIT-2017 відбувся перший публічний виступ в Україні Раяна Лекі (підприємець і хакер з світовим визнанням, засновник компанії CryptoSeal, що стала частиною CloudFlare — одного з найбільших у світі сервісів захисту від DDoS-атак).

HackIT-2017 став першим великим професійним заходом, де фахівці обговорили недавню атаку вірусу NotPetya. Тут також було представлено понад 20 доповідей та воркшопів, конкурс стартапів в області кібербезпеки, конкурс «Кібердетектив» і змагання CTF в кіберспортивному стилі.

Ідею з нагородженням всередині літака «Мрія» запропонував генеральний партнер форуму HackIT — проект CyberGuard державної компанії «Укроборонпром».

«Мрія» для нас — яскравий приклад того, що в Україні є люди, здатні створити найбільший у світі літак, — пояснив Микита Книш. — А приклад Стіва Возняка, який створив одну з найбільших у світі компаній показує, що успіх приходить до того, хто вміє think different — мислити по-іншому».

Як відомо, HackIT – щорічний міжнародний форум з кібербезпеки, в якому беруть участь дослідники і розробники в галузі кібербезпеки, IT-фахівці і власники компаній, експерти з-за кордону, студенти найбільших технічних вузів.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook