ЗНО з української літератури не скасовують, але змінюють формат | Київ.Info

ЗНО з української літератури не скасовують, але змінюють формат

Відповідно до умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році, Український центр оцінювання якості освіти пропонуватиме абітурієнтам складати тест або з української мови, або з української мови та літератури. Але все не так просто із тим, як проходитиме тест без української літератури.

Про це розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко у коментарі «Суспільному радіо».

За її словами, обов’язковість літератури не скасовують, але переробили сам тест з української мови.

«По-перше, обов’язковість літератури не скасовують. Ми створили зовсім інший тест, який передбачає володіння читацькою компетентністю учасника. І цей новий тест називається «українська мова». Але цей тест побудований на стійких компетентностях, що формуються у процесі вивчення української та зарубіжної літератур».

Вакуленко зазначила, що у вказаному тесті залишаються завдання на читання. Так, у тесті з української мови буде три великих тексти, які треба прочитати і надати відповіді на їхній зміст, проаналізувати, порівняти позиції авторів, знайти зв’язок, тощо. І таких завдань буде п’ять.

«Власне висловлювання ми теж дещо переформулювати і у власному висловлюванні залишається обов’язковим приклад з одного із видів мистецтв. Найчастіше учасники надають приклади з української літератури», – сказала вона.

За її словами, у цьогорічних тестах такі завдання вже, але вони були менше і не так потребували читацької компетенції. За приклад удосконалених завдань з читання брали дані міжнародного дослідження якості освіти Піза.

«Наш інструмент не дуже добре працював, були певні питання саме до блоку завдань з української літератури, тому що це, швидше, були завдання на відтворення фактів про твори української літератури. І для тих учасників, які планують здобувати освіту за технічними спеціальностями більш важливим, оскільки вони будуть проявляти цю майстерність у навчанні, є здобуття саме глибокої читацької компетентності», – зазначила Вакуленко.

Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти пояснила, що для впровадження цих змін послуговувались дослідженнями прогностичної валідності – це найкраще передбачає успішність людей у закладах освіти.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook