Китай почав будівництво ще семи лабораторій з небезпечними вірусами | Київ.Info

Китай почав будівництво ще семи лабораторій з небезпечними вірусами

У Китаї до 2026 року будуть побудовані ще сім лабораторій, які мають право працювати з найнебезпечнішими патогенами. У статті заступника директора Уханьского інституту вірусології Китайської академії наук, доктора Чжіміна Юаня в журналі ScienceDirect йдеться про національну програму Китаю зі створення біолабораторій найвищого рівня захисту — BSL-4, передають Патріоти України.

Програма створена в зв’язку з тим, що китайські регіони все частіше стикаються зі смертельними інфекційними захворюваннями. Одну з лабораторій зведуть в районі Харбіна, там зосередяться на дослідженнях захворювань, що передаються від тварин до людини.

У південно-західному Китаї (провінція Юньнань) створять центр біологічної безпеки, який займеться експериментами щодо інфікування нелюдських приматів (всі примати, крім людини). На півночі країни Китайський центр з контролю і профілактики захворювань створить лабораторію високого рівня захисту для боротьби з інфекційними захворюваннями і їх профілактикою.

Після цього буде розглянуто будівництво інших об’єктів максимального біоконтролю на півдні, сході та північному заході Китаю відповідно до внутрішніх і міжнародних вимог. «Спеціальні дослідні споруди будуть також побудовані в інститутах, що працюють в спеціальних областях (глибоководні, космічні, полярні і інші спеціальні середовища)», – пише Юань.

Що стосується флагмана цієї роботи – Уханьскої національної лабораторії біобезпеки, розташованої в провінції Хубей (центральний Китай), то вона буде продовжувати дослідження високопатогенних мікроорганізмів, а також здійснювати функції міжнародного співробітництва, зокрема приймати делегації ВООЗ.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook