Вбити або арештувати: РФ склала списки неугодних для розправи у разі вторгнення – ЗМІ – Київ Інфо

Вбити або арештувати: РФ склала списки неугодних для розправи у разі вторгнення – ЗМІ

За словами поінформованих джерел, про це свідчать дані розвідки США.

У разі вторгнення в Україну Росія готується вбити або заарештувати цілий перелік відомих українських політичних діячів та антикорупційних активістів, а також білоруських і російських дисидентів, які живуть у вигнанні. Вже навіть підготовлені списки.

Про це пише Foreign Policy з посиланням на американського чиновника і на поінформовані джерела. Зазначається, що інформацію про це підтвердили чотири людини, які мають дані розвідки США.

“Як ми бачили у минулому, ми очікуємо, що Росія спробує посилити співпрацю за допомогою залякування і репресій. Ці дії, які в минулих російських операції включали цілеспрямовані вбивства, викрадення/насильницькі зникнення, затримання і застосування тортур, ймовірно, будуть спрямовані на тих, хто виступає проти дій Росії, включаючи російських та білоруських дисидентів у вигнанні в Україні, журналістів та антикорупціонерів, а також вразливих верств населення, таких як релігійні та етнічні меншини і ЛГБТКІ+”, – зазначив чиновник на умовах анонімності.

За його словами, США мають намір розсекречують розвіддані, щоб поділитися цією інформацією з українськими чиновниками або тими, хто здатний допомогти.

В Адміністрації Джо Байдена здивувалися, наскільки ці списки формалізовані. А прес-секретар президента України Володимира Зеленського інформацію не прокоментував.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook