Лише одна людина з десяти: Україна та майже 70 країн не матимуть достатньо вакцин проти коронавірусу | Київ.Info

Лише одна людина з десяти: Україна та майже 70 країн не матимуть достатньо вакцин проти коронавірусу

Заможні країни закупили величезні обсяги вакцин проти коронавірусу ще на стадії розробки

Майже 70 країн, з-поміж яких і Україна, не матимуть достатньо вакцин проти коронавірусу Covid-19 через великий попит у світі. Про це заявила група People’s Vaccine Alliance, до якої входять “Міжнародна амністія”, “Оксфам”, “Глобальна справедливість сьогодні” та Frontline AIDS.

Зазначається, що у цих країнах вакцину зможе отримати лише одна людина з десяти. Група доброчинних організацій стверджує, що багаті країни закупили величезні обсяги вакцин, подекуди ще на стадії розробки, залишаючи людям у бідніших країнах мало шансів на вакцинацію найближчим часом.

Багаті країни теоретично можуть щепити усіх своїх громадян тричі.

Україна опинилася з-поміж тих гостро вражених Covid-19 країн, де уряди не змогли укласти суттєвих прямих угод на придбання вакцин з провідними компаніями-розробниками. Натомість Україна покладається на програму COVAX за участю 189 держав під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Організації закликають фармацевтичні компанії відкрити доступ до своїх технологій та інтелектуальної власності, щоб вакцини могли вироблятися масово і були доступні для всіх.

People’s Vaccine Alliance вважає, що уряди повинні гарантувати безкоштовний і справедливий розподіл вакцин за принципом потреби.

4 грудня міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав технічні документи на отримання вакцини проти коронавірусу в рамках ініціативи COVAX. Згідно з цією ініціативою Україна має отримати 8 млн доз вакцин. Терміни ще уточнюються, але розраховують, що це буде кінець першого – початок другого кварталу.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com