МОЗ ухвалило нові стандарти медичної допомоги при лікуванні вірусних гепатитів В і С - Київ.Info

МОЗ ухвалило нові стандарти медичної допомоги при лікуванні вірусних гепатитів В і С

Нові стандарти дадуть змогу значно розширити доступ пацієнтів до лікування цих інфекцій

Міністерство охорони здоров’я України затвердило нові стандарти надання медичної допомоги хворим із вірусними гепатитами В і С. Про це повідомляє прес-служба Центру громадського здоров’я МОЗ.

Загалом йдеться про чотири окремих стандарти: стандарти медичної допомоги при гепатиті С у дорослих, стандарти медичної допомоги при гепатиті С у дітей, стандарти медичної допомоги при гепатиті В у дорослих, стандарти медичної допомоги при гепатиті В у дітей.

Вони дадуть змогу значно розширити доступ пацієнтів до лікування цих інфекцій.

Ці документи базуються на кращих міжнародних підходах – оновлюють і спрощують алгоритми діагностики та лікування, впроваджують нові схеми лікування, виводять на перший план профілактику захворювання і дають змогу швидше визначати необхідність лікування пацієнтів, які його потребують, не чекаючи важких уражень печінки.

Зміни в стандартах допоможуть забезпечити раннє виявлення пацієнтів із захворюваннями вірусними гепатитами, зменшити кількість пацієнтів, що вийшли з-під нагляду, і сприяти негайному початку лікування.

При нових стандартах спрощується маршрут пацієнта. Наприклад, якщо раніше необхідно було робити низку дорогих специфічних аналізів для того, щоб лікар міг призначити схему лікування, то тепер лікуючий лікар може її призначати відразу після підтвердження діагнозу з мінімальним необхідним обсягом додаткових обстежень. Таким чином, пацієнт не повинен витрачати свій час і кошти на дороге обстеження. Саме ця причина була найпоширенішою, чому пацієнти не зверталися за лікуванням.

Нові стандарти дадуть змогу проводити лікування вірусних гепатитів будь-якому лікарю, який пройшов відповідне навчання. Це також допоможе наблизити послуги до пацієнта і поліпшити доступ до лікування.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомляв, що в Україні майже 1 млн 300 тис. осіб інфіковані гепатитом С. Під медичним наглядом перебуває понад 87 тис. пацієнтів.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com