На Закарпатті спростували появу нового штаму Covid-19 в Україні | Київ.Info

На Закарпатті спростували появу нового штаму Covid-19 в Україні

У лабораторному центрі МОЗ зазначили, що роблячи заяву про підозру на новий штам коронавірусу, лікар мав би надати відповідні документи та зробити екстрене повідомлення про цей випадок

На Закарпатті спростували появу нового штаму Covid-19 в Україні та назвали відповідну заяву непрофесійною. Про це заявив головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк, передає “Укрінформ”.

“Навіть не хочу це коментувати. У нас в Україні нема лабораторії, яка виявляла б геном вірусу, і тому робити заяви про те, чи у чийогось пацієнта британський чи якийсь інший штам коронавірусу – непрофесійно”, – сказав Поляк.

Окрім цього, в обласному лабораторному центрі МОЗ зазначили, що роблячи заяву про підозру на новий штам коронавірусу, лікар мав би надати відповідні документи та зробити екстрене повідомлення про цей випадок. Нічого з цього зроблено не було.

“Наші лабораторії діагностують методом ПЛР тільки Covid-19, виявляти Covid-20 чи Covid-21 чи якісь інші штами коронавірусу ми не маємо потужностей. Можливо, такі потужності є у сусідніх країнах, але ми не бачили жодного офіційного документа, який би підтверджував те, що у мешканців Закарпатської області зафіксовано новий штам вірусу. Поки не буде такого офіційного підтвердження – нема підстав говорити про новий штам”, – прокоментував цей випадок директор Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Андрій Пшеничний.

Раніше інфекціоніст Віктор Петров заявив, що в Закарпатській області виявили випадки інфікування новим штамом Covid-19, про який заявляла Велика Британія.

Нагадаємо, що нещодавно у Великій Британії виявили новий штам коронавірусу Covid-19. Також його вже виявили в Данії, Австралії, Італії та Нідерландах. Борис Джонсон заявив, що новий штам може бути на 70% заразнішим за поширений і саме з цієї причини на 0,4 може зрости індекс репродукції, який показує динаміку зростання кількості нових випадків інфікування коронавірусом.

Детальніше про новий штам і про те, як на нього реагують інші країни, – читайте ТУТ.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com