Псоріаз - вирок чи хвороба, із зовнішніми симптомами якої можна боротися - Київ.Info

Псоріаз – вирок чи хвороба, із зовнішніми симптомами якої можна боротися

Ми знаємо псоріаз як захворювання, яке появляється у нашому житті і залишається у ньому назавжди. Так, на превеликий жаль, дану хворобу неможливо вилікувати повністю, але із її проявами можна активно боротися.

Причини появи та класичні симптоми

Псоріаз – це не зовсім типове захворювання. Воно має яскраво виражений хронічний характер, але водночас не є інфекційним. Проявляється на шкірі і являє собою своєрідний збій у її регенерації. Якщо постаратись коротко охарактеризувати дану хворобу, то це явище за якого відбувається пришвидшене відновлення шкіри, у той момент, як вона ще не встигає відмирати. Покриви наростають один на одного і внаслідок цього утворюються яскраві червоні бляшки, до яких кріпляться хворобливі сіро-білі лусочки.

Місцями локалізації псоріазу найчастіше стають такі ділянки, як лікті та коліна, голова та тулуб людини. Якщо хвороба є запущеною, негативні прояви просочується всередину тіла і прогресують на внутрішніх органах та навіть суглобах.

Найчастіше псоріаз проявляється у людей віком до 30 років. Причини його появи переважно лежать у спадковості, перенесенні вірусних/інфекційних захворювань, стресах, різкій зміні кліматичних умов проживання, не належному образі життя і звичайно зовнішніх ушкодженнях шкіри ( подряпинах, порізах тощо).

Лікування та контроль псоріазу

Люди, що страждають від цієї шкірної хвороби часто відчуваю скутість та дискомфорт через її зовнішні прояви. Та навіть ці яскраві червоні плями із лусочками не стимулюють їх вчасно звернутися до лікаря. Вони просто замикаються у собі, соромляться комунікувати із іншими і доводять хворобу до важкого стану. За статистикою люди із запущеною формою псоріазу помирають у доволі молодому віці, на противагу тим, хто одразу застосовує рішучі дії щодо опору даному захворюванню.

За даними спеціалістів у сфері дерматології, людина може до 75% скоротити можливість появи на шкірі ознак псоріазу, якщо:

1. Кине палити;

2. Контролюватиме, що і скільки вона їсть;

3. Відмовиться від вживання алкогольних напоїв;

4. Займеться своїм фізичним здоров’ям, не нехтуватиме ранковою зарядкою чи регулярною гімнастикою навіть не виходячи з дому.

Окрім того існує великий спектр засобів для симптоматичного лікування легкої форми псоріазу: спеціальні косметичні лікувальні засоби із пом’якшувальним ефектом, вітамін D та високоякісні локальні кортикостероїди.

Для більш запущених форм використовують прописані лікарем методи фізіотерапії, зокрема вузькосмугова фототерапія.

Таке лікування проводиться курсами. Для цього можна відвідувати спеціальні фізіотерапевтичні кабінети при поліклініках або ж купити апарат Дарсонваль і згідно рекомендацій проводити процедури вдома.

Дане обладнання наділене вираженою протизапальною, а також імуномодулюючою дією. Пристрій доповнений спеціальними насадками і з допомогою потужного ультрафіолетового потоку впливає на уражені ділянки шкіри.

Кварцова лампа – ще один незамінний помічник у боротьбі із проявами псоріазу. Виключенням до застосування є гнійничковий псоріаз, також відомий, як генералізований пустульозний та псоріатична еритема.

Підвищення рівня тривожності у пацієнтів із псоріазом

Людей із даним діагнозом часто уникають, від них дистанціюються та мінімізують навіть найменший контакт. Проте чи справді ми вчиняємо правильно, коли відмовляємо собі у рукостисканні чи поцілунку із такими людьми? Пригадаймо, що це не інфекційне захворювання, а отже заразитися ми не можемо. Натомість ми повинні всіма можливими способами підтримувати та піклуватися про цих пацієнтів, адже від їх психологічного стану також залежить перебіг хвороби. Лущення шкіри та червоні плями на ній не є причиною для сорому, або ж ніяковіння у компанії, це радше сигнал про допомогу та випробування для оточення, яке має тверезо та із усією відповідальністю ставитись до емоцій та поведінки у присутності людей їх такого роду вадами.

Підсумовуючи, варто сказати, що псоріаз – це не вирок і не тягар, який людина змушена нести протягом всього життя. Це своєрідне випробування із двома варіантами перебігу подій. Перший варіант – активно боротися, озброївшись порадами лікаря, до прикладу купити кварцеву лампу і проводити лікування завчасно, не виходячи з дому. І другий, нікого не слухаючи, закритись у собі і не враховувати дієвих рекомендацій, з якими наявність даного недугу буде ледь помітна.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com