Шмигаль розповів про національний план вакцинації від коронавірусу | Київ.Info

Шмигаль розповів про національний план вакцинації від коронавірусу

Основне завдання національного плану – охопити вакцинацією від Covid-19 50% населення України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про національний план вакцинації, який зараз обговорюють на рівні уряду. Про це він заявив під час “години запитань до уряду” у Верховній Раді.

Онлайн-трансляцію вів телеканал “112 Україна”.

“Попередньо можу озвучити такі деталі національного плану вакцинації, які містять комплексні заходи та рекомендації, критерії, а також чіткі завдання. Отже, основне завдання плану вакцинації – охопити вакцинацією від Covid-19 50% населення України. Це майже 21 млн людей”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що оскільки закупівлю вакцин неможливо здійснити відразу для всіх громадян, тому виникає необхідність визначити пріоритети – ті групи населення, які мають отримати вакцину насамперед.

“Це медичні працівники, у тому числі особи, які беруть безпосередню участь у заходах протидії епідемії Covid-19; військовослужбовці, які беруть участь в ООС; працівники соціальної сфери, у тому числі соціальні працівники; особи, які проживають у закладах надання довгострокового догляду та підтримки, та персонал таких закладів; працівники критично важливих структур державної безпеки, у тому числі співробітники ДержНС, Національної поліції, Нацгвардії, військовослужбовці ЗСУ, МВС; вчителі та інші працівники сфери освіти; люди похилого віку – 60 років і старше, які належать до груп ризику”, – додав прем’єр.

За його словами, вакцинацію планується проводити на базі наявних кабінетів щеплень, яких, за інформацією профільного міністерства, станом на грудень цього року в Україні налічується понад 11 тис. Для проведення щеплень також  передбачено створення мобільних бригад та залучення мережі сімейних лікарів, через які проводитимуть вакцинацію.

Шмигаль додав, що перші вакцини очікуються вже в лютому. Для цього уряд веде перемовини за двома напрямами – безпосередньо з виробниками вакцин та з керівництвом держав, де такі вакцини будуть вироблятись або вже законтрактовані. У березні очікується перша партія – 8 мільйонів доз вакцини для 4 мільйонів українців у рамках ініціативи COVAX.

Раніше повідомлялося, що план вакцинації мають затвердити найближчого тижня.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.



Від Giraff


Ми в Facebook