Скільки ще може тривати пандемія COVID-19 — прогноз епідеміологині – Київ Інфо

Скільки ще може тривати пандемія COVID-19 — прогноз епідеміологині

Людство зможе зупинити пандемію COVID-19 за 2,5-3 роки за умови стримування циркуляції вірусу. Про це у програмі “5 вопросов” телеканалу “Дом” розповіла докторка медичних наук, епідеміологиня Наталія Виноград.

“Якщо дивитися за тривалістю процесу, то коли ми отримали першу інформацію, я сказала, що ця проблема існуватиме 2,5 роки. Це був мій прогноз, звичайно. Прогнози робили дуже великі, дуже хороші центри. Наприклад, Оксфорд робив великий прогноз. Але хочу одразу сказати, що він не виправдався, оскільки це новий збудник. Це дихальні інфекції”, — сказала вона.

За словами Виноград, якщо є пандемія, значить буде циклічність розвитку процесу, який буде супроводжуватися хвилями підйому та спаду у зв’язку з формуванням нових генетичних варіантів збудника.

“І кожен з цих варіантів, на жаль, має більший потенціал з вірулентності. Він вислизає від імунної системи, а тому буде супроводжуватися суттєвим зростанням захворюваності та, як в цьому варіанті, і летальності”, — пояснила вона.

Епідеміологиня зазначила, що у зв’язку з появою вакцин проти COVID-19 процес пройде швидше.

“Але, на жаль, вірус змінюється. На це нам, звичайно, складно впливати. Але якщо ми будемо стримувати дуже інтенсивну циркуляцію вірусу, то ми знизимо і ймовірність виникнення нових мутантів. Мутанти — це результат дуже інтенсивної циркуляції. А якщо її не буде, ми підемо з цього процесу за 2,5-3 роки”, — розповіла Наталія Виноград.

Як повідомлялося раніше, в Україні 95% усіх виявлених випадків заражень COVID-19 припадають на штам “дельта”. Ця мутація коронавірусу має певні особливості.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com